Home / MotoGP / Nicky Hayden: W Austin możemy być wyraźnie z tyłu

Nicky Hayden: W Austin możemy być wyraźnie z tyłu

Choć zawodnicy Motocyklowych Mistrzostw Świata myślą teraz wyłącznie o rozpoczęciu nowego sezonu w Katarze, to zaraz po pierwszym grand prix konieczne będzie już skupienie się na zupełnie nowej rundzie w kalendarzu MotoGP – GP Teksasu na torze w Austin. Ducati było jedyną ekipą fabryczną, która nie odbyła prywatnych testów na torze Circuit of the Americas. Nicky Hayden uważa, że w wyścigu który zostanie rozegrany 21. kwietnia jego zespół może stać na straconej pozycji. Amerykanin pod koniec marca zrobił jedynie kilka kółek na drogowym motocyklu 1199 Panigale.

Nicky Hayden i Ben Spies na Ducati Panigale 1199 R na torze COTA

Na tor COTA składa się 20 zakrętów – niektóre z nich są wyjątkowo szybkie, a inne mają niewidoczne wierzchołki – jak ten następujący po długiej prostej i dużym wzniesieniu. „Będzie ekscytująco. Tor w niektórych miejscach jest bardzo dużym wyzwaniem, przypomina mi nieco ten w Turcji z powodu różnicy wysokości. Jest trudny, ale jednocześnie świetny – bardzo bezpieczny i naprawdę szeroki. Wyścigi powinny być znakomite, ale nie będzie nam łatwo.”

„Wiem, że nie mając za sobą odbytych testów będziemy w trudnym położeniu. Te 45-minutowe sesje treningowe podczas weekendu grand prix upłyną bardzo szybko, bo przejechanie jednego okrążenia trwa powyżej dwóch minut. Wystarczy że raz zatrzymasz się w boksach w środku sesji, a po wykonaniu dodatkowych okrążeń wyjazdowych i zjazdowych nie zostaje ci wiele czasu na kolejne kółka. To będzie trudny weekend.” – powiedział Hayden w wywiadzie udzielonym serwisowi MCN.

„Nawierzchnia jest bardzo dobra. Jeździłem tam na drogowych oponach na zwykłym motocyklu, ale mimo to odczułem wrażenie że jest przyczepny i gładki. Na tamtym motocyklu nie czuło się żadnych nierówności.” – dodał mistrz świata z 2006 roku.

AUTOR: sd

Fan sportów motorowych każdego rodzaju - w szczególności Formuły 1, poprzez wyścigi motocyklowe, rajdy samochodowe, a na żużlu kończąc. Na portalu MOTOSP.PL pisze regularnie od 2009 roku.

Dodaj komentarz

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*

Niniejsza strona internetowa korzysta z plików cookie. Pozostając na tej stronie wyrażasz zgodę na korzystanie z plików cookie. Dowiedz się więcej w Polityce prywatności.
16 zapytań w 1,457 sek