Home / MotoGP / Nie żyje Angel Nieto. Odeszła wielka legenda grand prix

Nie żyje Angel Nieto. Odeszła wielka legenda grand prix

Stan Angela Nieto niestety nie uległ poprawie od czasu ostatnich doniesień z Hiszpanii. 13-krotny mistrz świata przegrał walkę o życie i zmarł w wieku 70 lat. Nieto do szpitala trafił w ciężkim stanie, po wypadku na quadzie w zeszłym tygodniu. Od tego czasu nie odzyskał przytomności, a lekarze starali się go utrzymywać w stanie śpiączki farmakologicznej.

Stan byłego motocyklisty pogorszył się nagle w czwartek, gdy lekarze myśleli już o rozpoczęciu wybudzania. W konsekwencji obrzęku mózgu, zmarł wieczorem, w otoczeniu rodziny.

Kliknij, aby pominąć reklamy

Angel Nieto urodził się w 1947 roku. Można powiedzieć, że przecierał drogę hiszpańskim motocyklistom, którzy potem dominowali w grand prix. Szczególnie dobrze szło mu w niższych kategoriach, więc skupił się na kolekcjonowaniu tytułów w 50ccm i 125ccm. W sumie zdobył aż 13 tytułów mistrza świata.

W sumie wystartował w 186 rundach grand prix, odnosząc w nich 90 zwycięstw. Więcej ma na koncie tylko dwóch zawodników: Giacomo Agostini i Valentino Rossi. Karierę w wyścigach rozpoczęli synowie – Angel Jr oraz Pablo, obaj w klasie 125ccm. Bardziej znanym zawodnikiem jest bratanek – Fonsi Nieto, który wygrywał w klasie 250ccm.

Kliknij, aby pominąć reklamy

AUTOR: Paweł Krupka

Fan sportów motorowych każdego rodzaju - w szczególności Formuły 1, poprzez wyścigi motocyklowe, rajdy samochodowe, a na żużlu kończąc. Na portalu MOTOGP.PL pisze regularnie od 2009 roku.

komentarzy 5

  1. Takie małe pytanie – dlaczego mówi się, że wygrał 12+1 tytułów, a nie po prostu 13? Który z tych tytułów był jakiś specjalny i dlaczego?

Dodaj komentarz

Niniejsza strona internetowa korzysta z plików cookie. Pozostając na tej stronie wyrażasz zgodę na korzystanie z plików cookie. Dowiedz się więcej w Polityce prywatności.
113 zapytań w 0,997 sek