Home / MotoGP / Niewygodna sytuacja Millera podczas letniej przerwy MotoGP

Niewygodna sytuacja Millera podczas letniej przerwy MotoGP

Jack Miller

Nowy zwycięzca wyścigu serii MotoGP jest rozdarty pomiędzy przerwą wakacyjną, która wstrzymuje jego potencjalnie rosnące tempo w tym sezonie a czasem na regenerację nogi po kontuzji.

Zawodnik Marc VDS podczas treningów w styczniu złamał kość piszczelową i strzałkową w prawej nodze. Nie uczestniczył w testach przedsezonowych oraz w dwóch wyścigach królewskiej klasy. W kwietniu wystartował w Austin, zaliczając kolejny upadek podczas treningów. Mimo tego z wielkim bólem ukończył wyścig na 17. pozycji. Po tym czasie stan zdrowia Australijczyka poprawił się – podczas trzech ostatnich wyścigów kierowca satelickiego zespołu wykręcił swoje najlepsze wyniki jeżdżąc w MotoGP.

Po zajęciu 10. miejsca w Barcelonie, zwycięstwie w Assen i uzyskaniu 7. pozycji podczas trudnego wyścigu na Sachsenringu tylko lider klasyfikacji generalnej Marc Marquez zdobył więcej punktów w tym czasie.

„Byłoby dobrze iść do przodu, by utrzymać tę passę i zachować pewność siebie, ale przyda się mała przerwa.” – mówi Miller. „Będzie to czas na szkolenia i treningi by wrócić silniejszym do Austrii i na ciężką druga połowę sezonu. Czekam niecierpliwie na kolejne tory które naprawdę lubię.”

Kliknij, aby pominąć reklamy

Australijczyk mówi, że jego priorytetem jest regularna pozycja w Top10 w jego 2 sezonie w królewskiej klasie, po ciężkim debiucie w 2015 roku, kiedy to przeskoczył prosto z Moto3. „Top 10 w każdym wyścigu, to jest to czego potrzebujemy. Łatwo powiedzieć, ale przy tak wysokim poziomie zawodników jest to trudne do zrobienia. Jesteśmy coraz bardziej pewni siebie, a ostatnie 3 wyścigi bez wypadku były naprawdę ładne.” – dodał.

Po 6 miesiącach od kontuzji, 3 od wywrotki w Austin, Miller czuje, że jego noga wraca do formy. „Na tą chwile jest sprawna w 85/90%. Nie jest idealnie, ale nie jest też źle. Problem jest w kostce gdzie mam kilka śrub. Nie mam wystarczającej swobody ruchu, której potrzebuje przy zawieszaniu się na prawej stronie motocykla. Zdecydowanie musimy nad tym popracować, ale na tą chwilę robimy to najlepiej jak to możliwe.” – zakończył Miller.

Zdobyte punkty w ostatnich 3 wyścigach:
Marc Marquez – 65
Jack Miller – 40
Valentino Rossi – 33
Dani Pedrosa/Cal Crutchlow – 30
Scott Redding – 29

Kliknij, aby pominąć reklamy

Źródło: eurosport.co.uk

AUTOR: Paweł Krupka

Fan sportów motorowych każdego rodzaju - w szczególności Formuły 1, poprzez wyścigi motocyklowe, rajdy samochodowe, a na żużlu kończąc. Na portalu MOTOGP.PL pisze regularnie od 2009 roku.

Dodaj komentarz

Niniejsza strona internetowa korzysta z plików cookie. Pozostając na tej stronie wyrażasz zgodę na korzystanie z plików cookie. Dowiedz się więcej w Polityce prywatności.
105 zapytań w 0,785 sek