Home / MotoGP / Nowe owiewki pasują duetowi Yamahy

Nowe owiewki pasują duetowi Yamahy

Zarówno Valentino Rossi jak i Maverick Vinales pozytywnie wypowiadają się na temat owiewek aerodynamicznych Yamahy, jakie były testowane podczas poniedziałkowych oficjalnych przejazdów na torze w Brnie. The Doctor w końcówce sesji uzyskał najlepszy czas dnia, pokonując minimalnie niedzielnego zwycięzcę GP Czech, Marka Marqueza. W poniedziałek Rossi przejechał 52 okrążenia.

Co ciekawe, już od bardzo dawna Rossi nie był najszybszy podczas testów. Włochowi spodobał się nowy pomysł Yamahy na owiewki. „Jestem zadowolony z tego testu, ponieważ nadszedł zaraz po weekendzie, w którym byłem konkurencyjny we wszystkich warunkach. Cieszy mnie, że mogę ukończyć go na pierwszym miejscu. Od dawna to się nie stało! To co prawda nie jest najważniejsze, bo ważne są same testy, ale sprawia mi satysfakcję. Lubię nowe owiewki. Wyglądają świetnie – być może skorzystamy z nich w niektórych wyścigach.” – powiedział Valentino Rossi.

Kliknij, aby pominąć reklamy

Maverick Vinales przejechał sporo więcej, bo aż 69 okrążeń toru w Brnie, a najlepszy czas dał mu trzecią pozycję w tabeli. Hiszpan także testował owiewki, ale sprawdzał również nowy przedni widelec. Nie ruszył natomiast opon Michelin, stworzonych pod kątem sezonu 2018. Vinales wolał skupić się na mieszankach, dostępnych w tym roku.

„Spróbowaliśmy nowej owiewki, aby poprawić przyspieszenie. W Austrii przyspieszenie jest bardzo ważne, zwłaszcza żeby mieć dobry czas jednego okrążenia. Poprawiliśmy się pod tym względem, znowu na motocyklu czuję się szczęśliwy. Sprawdzaliśmy też nowe konfiguracje w elektronice. Jestem bardzo zadowolony.” – powiedział Vinales.

„Karbonowy widelec wydaje się lżejszy, ale efekt nie jest taki, jakiego chcieliśmy, być może użyjemy go w Austrii i zobaczymy jak będzie. Nie sprawdzaliśmy natomiast nowych opon Michelin, ponieważ woleliśmy zachować wyczucie, jakie mam na aktualnych.” – dodał.

Kliknij, aby pominąć reklamy

Źródło: motogp.com

Czy Yamaha powinna użyć owiewek w GP Austrii?

Zobacz wyniki

Loading ... Loading ...

AUTOR: Paweł Krupka

Fan sportów motorowych każdego rodzaju - w szczególności Formuły 1, poprzez wyścigi motocyklowe, rajdy samochodowe, a na żużlu kończąc. Na portalu MOTOGP.PL pisze regularnie od 2009 roku.

Dodaj komentarz

Niniejsza strona internetowa korzysta z plików cookie. Pozostając na tej stronie wyrażasz zgodę na korzystanie z plików cookie. Dowiedz się więcej w Polityce prywatności.
19 zapytań w 0,793 sek