Home / MotoGP / Nowy szef mechaników Valentino Rossiego już znany

Nowy szef mechaników Valentino Rossiego już znany

Yamaha ogłosiła, że nowym szefem mechaników Valentino Rossiego będzie Silvano Galbusera. Włoch ostatnio pracował z Marco Melandrim w cyklu World Superbike, gdy ten ścigał się w zespołach Yamaha i BMW.

Silvano Galbusera (z lewej) w garażu zespołu BMW

Z Yamahą Galbusera pracował w latach 1995-2011, głównie na padoku serii WSBK i WSS. Miał wielki wkład w mistrzowski tytuł dla Bena Spiesa w 2009 roku. Zastąpi Jeremy’ego Burgessa, z którym Rossi w dość kontrowersyjny sposób żegna się po minionym właśnie sezonie.

„Pracowałem z nim osobiście przez dziesięć lat, mam wielki respekt jeśli chodzi o jego umiejętności i wiedzę techniczną” – powiedział Massimo Meregalli, szef zespołu Yamaha. „Na pewno trochę czasu zajmie mu wdrożenie się w cykl MotoGP, ale nie mam wątpliwości, że ma możliwość właściwego pokierowania załogą mechaników Valentino w sezonie 2014.”

Rossi przyznał, że nie zamierza zmieniać swoich mechaników, wśród których są tacy, którzy pracowali z Burgessem jeszcze w czasach Hondy. Kontrakt #46 wygasa po sezonie 2014. Obecny rok Rossi zakończył czwartym miejscem w klasyfikacji generalnej, z jednym zwycięstwem. Po raz pierwszy współpraca Rossiego i Galbusery zostanie nawiązana już dziś – ruszają właśnie posezonowe testy w Walencji, które potrwają do środy.

AUTOR: sd

Fan sportów motorowych każdego rodzaju - w szczególności Formuły 1, poprzez wyścigi motocyklowe, rajdy samochodowe, a na żużlu kończąc. Na portalu MOTOSP.PL pisze regularnie od 2009 roku.

komentarzy 10

  1. I tak już nic z Vale nie będzie, to już nie ten poziom MM i JL dwie klasy wyżej są teraz :)

  2. zobaczymy MM i JL za 8 lat!! vale go!!!!!!!!!

  3. dawid czas pokaże co bedzie.Osiągnij tyle co Vale to wtedy pogadamy .Pozdrawiam:)

  4. a kogo wy walicie bo ino vale i vale

  5. Zawsze pojawia się ktoś lepszy, większy, silniejszy >>

  6. Fajnie byłoby gdyby VR46 zdobył 10-ty tytuł, kibicuję mu od lat…ale nie ma się co oszukiwać, jeśli #93 „nie zrobi sobie krzywdy” to zdominuje MotoGP na kolejne lata…

  7. A wiecie może dlaczego Vale rozstaje sie z Burgesem po tylu latach …?

Dodaj komentarz

Niniejsza strona internetowa korzysta z plików cookie. Pozostając na tej stronie wyrażasz zgodę na korzystanie z plików cookie. Dowiedz się więcej w Polityce prywatności.
21 zapytań w 0,752 sek