Home / MotoGP / Ostatni dzień w Sepang

Ostatni dzień w Sepang

Dzisiejsze testy na malezyjskim torze w Sepang ponownie zostały zdominowane przez dwójkę zawodników Suzuki – Johna Hopkinsa i Chrisa Vermeulena.
Trzeci czas dnia podobnie jak wczoraj uzyskał jeździec Yamahy Colin Edwards.

Dzisiejsze testy na malezyjskim torze w Sepang ponownie zostały zdominowane przez dwójkę zawodników Suzuki – Johna Hopkinsa i Chrisa Vermeulena.
Trzeci czas dnia podobnie jak wczoraj uzyskał jeździec Yamahy Colin Edwards.

4. był dziś Mistrz Świata Nicky Hayden, a piąty, debiutujący w zespole Yamaha Tech 3 – Makoto Tamada. Toni Elias (Gresini Honda), Carlos Checa (LCR Honda), Tady Okada (kierowca testowy HRC), oraz Nobuatsu Aoki (jedziec testowy Suzuki) dopełnili czołową dziewiątkę.

”To były naprawdę udane testy i jestem szczęśliwy z tego jak potoczyły się sprawy. Muszę przyznać, że jestem pod wrażeniem nowego motocykla 800cc!” obwieścił Hopkins. „Suzuki poczyniło ogromny krok na przód i dało nam dobry prezent na początek. Mogliśmy od razu wziąć udział w testach i popracować nad ustawieniami silnika i podobnych rzeczach. Poświęciliśmy dużo uwagi oponom Bridgestone i pod koniec dnia znalazłem gumę, która pasowała zarówno do toru jak i motocykla. Dzięki temu mogłem przejechać wiele szybkich okrążenie toru pod rząd.
Nie chcemy się teraz ekscytować, ponieważ kilku najszybszych zawodników nie było podczas testów (takich jak Valentino Rossi i Loris Capirossi), ale teraz nie możemy już doczekać się kolejnych próbnych jazd, gdzie na pewno będzie się wiele działo!”

„Na torze Sepang kilka razy jechałem na 990-tce, ale dziś był mój pierwszy raz na motocyklu o pojemności 800cc i czułem się całkiem komfortowo,” powiedział Australijczyk Chris Vermeulen. „Czułem się jakbym mógł cały czas jechać na dobrym poziomie, a Suzuki z pewnością poczyniło wiele dobrego odkąd zabraliśmy motocykla z Walencji. Próbowaliśmy wielu ustawień silnika i podwozia, oraz kilkunastu różnych opon Bridgestone’a, podczas ostatnich 3 dni, aby znaleźć najlepszą kombinację dla motocykla. Jazda na GSV-800 sprawiała mi ogromną przyjemność i wygląda na to, że będziemy równymi rywalami dla najlepszych w Malezji. Na szczęście możemy jeszcze kontynuować ulepszanie naszych maszyn w Jerez przez nadchodzącą przerwą”

”Zdecydowanie musimy znaleźć więcej mocy i prędkości, aby nie odstawać od naszych rywali, ale jestem pewny, że Honda i chłopaki z mojego zespołu znajdą coś aby na to poradzić jeszcze przed kolejnymi testami,” powiedział Nicky Hayden.
„Podczas tych testów wiele nauczyliśmy się o motocyklu i po woli zaczynamy go rozumieć. Dziś próbowaliśmy wprowadzać zmiany w zawieszeniu i poprawiliśmy tył i było nieco lepiej niż wczoraj.
Również nieco podwyższyliśmy przód, ale to nie dało oczekiwanej poprawy, więc wróciliśmy do poprzednich ustawień.”

Po południu skoncentrowaliśmy się na testowaniu opon Michelina – wszystkich rodzajów, różnych konstrukcji, mieszanek i w końcu znaleźliśmy przednią oponę która mi odpowiada. Kiedy nadszedł deszcz wyjechałem na tor na oponach deszczowych, co okazało się dobrym posunięciem, gdyż Michelin dostarczyło mi gumę, która świetnie spisywała się na mokrej nawierzchni.”

Dziś nie zobaczyliśmy na torze zawodników Kawasaki.
Również nieobecne były 2 ekipy Ducati, które jednak pojawi się na pewno podczas ostatnich testów w tym roku, które odbędą się w Jerez (Hiszpania) i potrwają od 28 – 30 Listopada.

Piątkowe czasy treningów w Sepang:

1. John Hopkins USA Rizla Suzuki MotoGP (800cc) 2min 1.64 sek
2. Chris Vermeulen AUS Rizla Suzuki MotoGP (800cc) 2min 2.04 sek
3. Colin Edwards USA Camel Yamaha Team (800cc) 2min 2.43 sek
4. Nicky Hayden USA Repsol Honda Team (800cc) 2min 3.28 sek
5. Makoto Tamada JPN Tech 3 Yamaha (800cc) 2min 3.36 sek
6. Toni Elias SPA Fortuna Honda (800cc) 2min 3.55 sek
7. Carlos Checa SPA Honda LCR (800cc) 2min 4.27 sek
8. Tady Okada JPN Honda (800cc) 2min 4.44 sek
9. Nobuatsu Aoki JPN Rizla Suzuki MotoGP (800cc) 2min 5.65 sek

AUTOR: Redakcja

Dodaj komentarz

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*

Niniejsza strona internetowa korzysta z plików cookie. Pozostając na tej stronie wyrażasz zgodę na korzystanie z plików cookie. Dowiedz się więcej w Polityce prywatności.
16 zapytań w 0,750 sek