Home / MotoGP / Pedrosa coraz bliżej Top-10 listy Grand Prix zwycięzców

Pedrosa coraz bliżej Top-10 listy Grand Prix zwycięzców

W czeskim Grand Prix w Brnie,  zawodnik Repsol Honda Team Dani Pedrosa stanął na najwyższym stopniu podium MotoGP po raz 41, tylko jeden raz mniej niż Toni Mang i Max Biaggi, którzy zajmują  wspólnie dziesiąte miejsce listy Grand Prix zwycięzców.

Pedrosa, który po  zaciętej walce pokonał w Brnie Jorge  Lorenzo (Yamaha Factory Racing), zajmuje aktualnie pozycje numer 11 w rankingu. Dwa zwycięstwa dzielą  Pedrosę od jego hiszpańskiego rywala zajmującego 9 pozycję z 43 zwycięstwami. Na ósmej pozycji zwycięzców wszechczasów znajduje się z kolei team partner Daniego -Casey Stoner z 44 zwycięstwami.

Oprócz tego, wszystkie 41 odniesionych zwycięstw #26 zostały zdobyte na Hondzie, Jest to taka sama liczba jak w dorobku legendarnego zawodnika – Mike Hailwood, który zdobył pięć tytułów mistrza świata  dla Hondy w 1960 roku (3  razy w 250cc i 2 razy w  350cc). Tylko dwóch zawodników odnotowało więcej tryumfów na Hondzie, a są nimi Jim Redman – 45 i Mick Doohan -54.

Podczas gdy rekordy niewątpliwie będą znaczącym czynnikiem w jego karierze, główny czynnik -upragniony  tytuł mistrza świata do tej pory wymykał się Hiszpanowi. Mimo to w  bieżący rok zapowiada się być najlepszym w jego karierze, zdobywszy 232 punkty w dwunastu wyścigach  tego sezonu. Jeśli Hiszpan ukończy najbliższy wyścig na pierwszym lub drugim miejscu przekroczy swój poprzedni największy dorobek punktowy z roku 2008 -249 pkt. Obecnie Hiszpan traci  tylko 13 oczek do lidera Lorenzo, a do końca sezonu mamy jeszcze sześć wyścigów i  150 punktów wciąż do zdobycia.

AUTOR: Redakcja