Home / MotoGP / Pedrosa: Dobra pozycja na starcie

Pedrosa: Dobra pozycja na starcie

Hiszpańskiemu zawodnikowi w kwalifikacjach zabrakło niecałe 0,2s aby znaleźć się w pierwszym rzędzie do startu jutrzejszego wyścigu na torze Mugello. Ostatecznie zawodnik Repsol Hondy wywalczył piątą pozycję tuż przed swoim zespołowym kolegą Marc’iem Marquezem. 

Jutrzejszy wyścig o GP Włoch to dla Daniego Pedrosy już 265 start w wyścigach motocyklowych w rangach Grand Prix. Podczas pięciu już wyścigach, które odbyły się w tym sezonie hiszpański zawodnik już trzykrotnie zajmował miejsca na podium – co warto zauważyć w minionym sezonie tylko właśnie trzy razy stawał na „pudle”

„Uzyskaliśmy dzisiaj dobry wynik w kwalifikacjach – komentuje Pedrosa – Na tym torze kwalifikacje są specyficzne, łatwo stracić pozycję patrząc na innych zawodników i jadąc w ich cieniu. Myślę, że piąta pozycja na starcie jest dobrym wynikiem. Po południu było bardzo gorąco, więc trudno było osiągnąć rekordowe wyniki. Testowaliśmy dzisiaj różne opony i na tą chwilę mamy pomysł co użyjemy w wyścigu”

Kliknij, aby pominąć reklamy

„Skupiamy się teraz na wyścigu. Jest wielu zawodników ze zbliżonymi czasami, a my teraz musimy skupić się na naszym motocyklu i naszych możliwościach. Przed nami jeszcze jutrzejsza poranna rozgrzewka gdzie będziemy mogli sprawdzić ostatecznie naszą konfigurację. Start będzie kluczowym momentem w wyścigu, a później muszę wykręcić kilka dobrych okrążeń” – dodaje #26

Kliknij, aby pominąć reklamy

Źródło: speedweek.com

AUTOR: Kuba Owsianowski

Dodaj komentarz

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*

Niniejsza strona internetowa korzysta z plików cookie. Pozostając na tej stronie wyrażasz zgodę na korzystanie z plików cookie. Dowiedz się więcej w Polityce prywatności.
89 zapytań w 0,965 sek