Home / MotoGP / Pedrosa: Jestem zadowolony z tego weekendu

Pedrosa: Jestem zadowolony z tego weekendu

Dani Pedrosa podczas GP Czech wywalczył drugie miejsce. Tym samym sukces ten pozwolił hiszpańskiemu zawodnikowi na zwiększenie liczby podiów (wywalczonych w karierze) do 150.

Kierowca fabrycznej Hondy podkreśla, że warunki pogodowe, jakie utrzymywały się w niedzielę nad torem w Brnie, nie stanowiły dla niego żadnego zaskoczenia. Zaskoczyło go z kolei tempo, z jakim przesychała nawierzchnia czeskiego obiektu. Podobnie, jak w przypadku Maverica Vinalesa, Pedrosa przyznaje, że zbyt późno zdecydował się na zamianę motocykla na motocykl zaopatrzony w opony typu slick. Jak powiedział sam zawodnik, takie wyścigi są dla niego wymagające, jednak tym razem był w stanie pojechać bardzo szybko.

„Spodziewałem się takiego typu wyścigu, który może odbyć się na przesychającej nawierzchni po tym, jak padało cały dzień, a potem przestawało. Przewidywałem, że pogoda będzie podobna podczas wyścigu także wtedy, gdy byłem już na polach startowych. Trochę się przejaśniło, ale pomyślałem, że znów może popadać. Podczas okrążenia rozgrzewkowego spostrzegłem, że na dobre zaczęło się rozpogadzać.” – powiedział Hiszpan.

Kliknij, aby pominąć reklamy

„Na pierwszych okrążeniach starałem się utrzymywać kontakt z czołówką. Pewnym zaskoczeniem było dla mnie to, jak tor szybko przesychał. Zastanawiałem się nad zjazdem do boksu, jednak postanowiłem, że wykonam jeszcze jedno okrążenie – tym samym zjazd ten nastąpił dokładnie o okrążenie za późno, co uniemożliwiło mi swobodniejsze przejechanie drugiej połowy wyścigu.” – dodał Pedrosa.

„Zazwyczaj takie wyścigi stanowią dla mnie pewne wyzwanie, ale po wyjeździe z boksu już na slickach byłem bardzo szybki, byłem również konkurencyjny przez cały weekend, co jest pozytywne zarówno dla mnie, jak i dla mojego zespołu. Cieszę się z uzyskanego wyniku, motocykl dobrze się spisywał. Jestem zadowolony z tego weekendu.” – zakończył hiszpański zawodnik.

Pedrosa plasuje się obecnie na piątym miejscu w klasyfikacji generalnej. Na swoim koncie zgromadził do tej pory 123 punkty, co daje mu przewagę w postaci 35 „oczek” nad szóstym Johannem Zarco. Zawodnik fabrycznej Hondy traci do czwartego, Valentino Rossiego, 9 punktów.

Kliknij, aby pominąć reklamy

Źródło: motogp.com

AUTOR: Marta Stachura

Dodaj komentarz

Niniejsza strona internetowa korzysta z plików cookie. Pozostając na tej stronie wyrażasz zgodę na korzystanie z plików cookie. Dowiedz się więcej w Polityce prywatności.
21 zapytań w 0,997 sek