Home / MotoGP / Pedrosa rozpocznie weekend w USA!

Pedrosa rozpocznie weekend w USA!

Dani Pedrosa podejmie próbę startu w GP Ameryk mimo, że ledwie kilka dni temu przeszedł operację nadgarstka po upadku w GP Argentyny. Zapewne dopiero w piątek dowiemy się, czy jego stan zdrowia pozwoli mu na występ w wyścigu. Na zastępcę typowany był już obecny tester, Stefan Bradl. Nie dostanie jednak swojej szansy.

Przypomnijmy, że Pedrosa złamał jedną z kości prawej ręki po błędzie, jaki był następstwem wypchnięcia przez Johanna Zarco już na początku wyścigu. Początkowo wydawało się, że skończy się na siniakach, jednak po powrocie do Europy i badaniach w Barcelonie podjęto decyzję o zabiegu.

Kliknij, aby pominąć reklamy

„Od czasu operacji, z każdym dniem czułem się coraz lepiej. Wykonywałem ćwiczenia, aby zwiększyć ruchomość i zmniejszyć opuchliznę. Powoli przywracam masę mięśniową i to pozwala mi na progres. Na razie ciężko jest ocenić wszystkie możliwości. To trudny tor i dopóki nie wrócę na motocykl, nie będę znał mojej sytuacji.” – powiedział Pedrosa.

„Jasne jest dla mnie, że warto jest tam lecieć i spróbować. Wiele siły aby to zrobić dały mi słowa wsparcia. Dziękuję więc wszystkim.” – dodał Hiszpan, który zajmuje obecnie dopiero 12. miejsce w klasyfikacji generalnej po dwóch wyścigach.

Źródło: motorsport.com
Fot. Honda

Kliknij, aby pominąć reklamy

AUTOR: Paweł Krupka

Fan sportów motorowych każdego rodzaju - w szczególności Formuły 1, poprzez wyścigi motocyklowe, rajdy samochodowe, a na żużlu kończąc. Na portalu MOTOGP.PL pisze regularnie od 2009 roku.

komentarzy 10

  1. W końcu jakieś dobre wiadomości. Trzymam kciuki. Ale przede wszystkim liczy się podejście i chęć walki u Daniego, naprawdę spore zmiany w ostatnim czasie, choć może kontuzja nie tak poważna jak niektóre wcześniejsze. Ideałem byłoby powtórzenie ubiegłorocznego wyniku, ale przy tak wyrównanej stawce każdy punkt się będzie liczył. Oby ręka dała radę. Ale z głową, bo następne Jerez do zdobycia :)

  2. Chciałem Stefana z powrotem zobaczyć w MotoGP, no szkoda! Dobrze chociaż, że Dani nie jest zmuszony opuszczać rundy :)

  3. Stwierdzam ze Pedrosa to wymazony team partner punktuje nie przeszkadza nie wdaje sie w walki wewnetrzne.

Dodaj komentarz

Niniejsza strona internetowa korzysta z plików cookie. Pozostając na tej stronie wyrażasz zgodę na korzystanie z plików cookie. Dowiedz się więcej w Polityce prywatności.
123 zapytań w 0,947 sek