Home / MotoGP / Pedrosa: Strata do czołówki nadal jest zbyt duża

Pedrosa: Strata do czołówki nadal jest zbyt duża

pedrosa argentyna

Dani Pedrosa zeszłoroczne problemy z tzw. syndromem pompującego przedramienia, po których opuścił trzy rundy i nie był obecny min. w Argentynie ma już za sobą. Jednak Hiszpan nie może być w pełni zadowolony ze startu nowego sezonu. Wprawdzie pierwszy wyścig sezonu ukończył o pozycję wyżej niż w ubiegłym roku, jego strata do zwycięzcy była większa o ponad trzy sekundy.

Z torem Termas de Río Hondo Pedrosa ma dobre wspomnienia z 2014 roku, kiedy to stanął na drugim stopniu podium i uzyskał najszybsze okrążenie wyścigu. Honda próbuje dostosować się do nowych ustawień elektroniki, jednocześnie ucząc się nowych opon Michelin. Pedrosa dał jasno do zrozumienia, że przed zbliżającą się rundą o Grand Prix Argentyny czeka ich bardzo dużo pracy, aby zbliżyć się do czołówki.

Kliknij, aby pominąć reklamy

„Podczas GP Kataru zrobiliśmy zdecydowanie krok naprzód z ustawieniami w porównaniu do zimowych testów. Poprawiliśmy nasze tempo i byłem w stanie utrzymać je podczas wyścigu z dobrą regularnością. Do pozytywów należy to, że moja ręka pracowała bez zastrzeżeń na torze, na którym mieliśmy z tym problemy w przeszłości, oraz nauczyliśmy się więcej o nowym motocyklu. Ale to wciąż za mało, musimy poprawić pozycję na motocyklu, zachowanie motocykla na torze i ustawienia w celu znalezienia lepszej prędkości, ponieważ w tej chwili strata do liderów jest jeszcze zbyt duża. To będzie nasz cel w Argentynie. Nie ścigałem się tutaj w zeszłym sezonie, ale mam dobre wspomnienia z toru z 2014 roku. Lubię ten tor i mam nadzieję, że będziemy mogli zrobić kolejny krok do przodu.” – skwitował Dani Pedrosa

Kliknij, aby pominąć reklamy

źródło: crash.net

AUTOR: Dominik Zajączkowski

Miłośnik motorsportu. Zaczynając od czterech kółek i kartingu, zatrzymując się na pasji do wyścigów motocyklowych. Pomimo 24-lat na karku, serię MotoGP śledzę od początku XXI wieku. Na portalu MOTOGP.PL redaguję od roku 2015.

Dodaj komentarz

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*

Niniejsza strona internetowa korzysta z plików cookie. Pozostając na tej stronie wyrażasz zgodę na korzystanie z plików cookie. Dowiedz się więcej w Polityce prywatności.
20 zapytań w 0,765 sek