Home / MotoGP / Pedrosa zdobywa tytuł „Rookie of the Year”!

Pedrosa zdobywa tytuł „Rookie of the Year”!

Dość słabe siódme miejsce, które Dani Pedrosa zdobył w GP Japonii pozwoliło mu się już teraz cieszyć tytułem Debiutanta Roku w klasie MotoGP. Wszystko stało się już teraz dlatego, że jego rywal do tego tytułu — Casey Stoner nie ukończył wyścigDość słabe siódme miejsce, które Dani Pedrosa zdobył w GP Japonii pozwoliło mu się już teraz cieszyć tytułem Debiutanta Roku w klasie MotoGP. Wszystko stało się już teraz dlatego, że jego rywal do tego tytułu — Casey Stoner nie ukończył wyścigu na torze Twin Ring Motegi.

21-letni Pedrosa, trzykrotny Mistrz Świata w klasach 125cc i 250cc, w klasie MotoGP: wygrał dwa wyścigi, zdobył sześć miejsc na podium oraz cztery czwarte pozycje, już podczas 15-tej z 17-tu rund Gran Prix, mimo piątej pozycji w „generalce”, lecz z 83 punktową przewagą nad szóstym — Australijczykiem Casey’em Stonerem, został „Rookie of the Year”.

„Jestem szczęśliwy, że zostałem Debiutantem Roku. Zdobyłem ten tytuł w klasach 125cc oraz 250cc więc miłym odczuciem jest to, że „dostałem” to też w MotoGP,” powiedział Dani. „Wyścig nie poszedł mi tak, jakbym się tego spodziewał. Walcząc z Eliasem popełniłem błąd i załapałem troszkę trawnika, przez co jeszcze bardziej przestałem lubić ten tor. Następnie prowadząca grupka zyskała przewagę a ja nie mogłem jej dogonić. Tak czy owak próbowałem jechać jak najlepiej, przez co zakończyłem wyścig na siódmym miejscu co nie jest specjalnie zadowalającym rezultatem.” – zakończył Daniel.

AUTOR: nelka-23

Zainteresowana wszelkiego rodzaju sportami motorowymi, głównie MotoGP, WSBK oraz F1. Studentka Dziennikarstwa i Komunikacji Społecznej. Z portalem MOTOGP.PL związana od maja 2006 roku, od 2012 współpracująca z zespołem LCR Honda startującym w MotoGP.