Home / MotoGP / Pedrosa: Zostałem wystrzelony w powietrze

Pedrosa: Zostałem wystrzelony w powietrze

Dani Pedrosa

Dani Pedrosa podczas piątkowego drugiego treningu wolnego na torze Motegi doznał kontuzji. W wyniku potężnego high-side’a zawodnik Repsol Hondy złamał obojczyk i jest zmuszony do pauzowania podczas najbliższych trzech rund rozgrywanych kolejno w Japonii, Australii i Malezji. Pod znakiem zapytania stoi również jego start w rundzie finałowej w Walencji. Teraz czeka go operacja, która prawdopodobnie odbędzie się w Barcelonie.

Hiszpan jest bardzo zawiedziony nieoczekiwanym obrotem spraw. To na torze Motegi w historii swoich startów w kategorii MotoGP zwyciężał trzykrotnie i z pewnością również w tym sezonie oczekiwał dobrego startu. Niektórzy zawodnicy sugerowali, że powodem licznych wypadków podczas drugiego treningu wolnego być może był gwałtowny spadek temperatury.

„Oczywiście jest mi bardzo przykro z powodu tego zdarzenia. Oczekiwałem startu w Japonii – na rundzie domowej Hondy i również na jednym z moich ulubionych torów.” – zaczął zawiedziony 31-latek.

Kliknij, aby pominąć reklamy

„Byłem na okrążeniu wyjazdowym podczas mojego ostatniego przejazdu w drugim treningu wolnym, gdy chwilowo utraciłem kontrolę nad tylnym kołem, wchodząc w zakręt numer 11. Gdy opona ponownie odnalazła przyczepność, zostałem wystrzelony w powietrze.” – powiedział Pedrosa, opisując całe zajście.

„Nie pozostało nic więcej do powiedzenia. Teraz pragnę skupić się na powrocie do zdrowia, by wrócić na motocykl tak szybko, jak to tylko jest możliwe.” – zakończył Hiszpan.

„Przykro mi z powodu Daniego, wydawało się, że powraca do swojej optymalnej szybkości. Życzę mu rychłego powrotu do zdrowia.” – powiedział kolega zespołowy 31-latka, Marc Marquez.

W klasyfikacji generalnej Pedrosa zajmuje czwarte miejsce, mając na swoim koncie 155 punktów. Do trzeciego w tabeli Jorge Lorenzo traci 27 „oczek”. Z kolei za nim, na piątym miejscu, plasuje się ze stratą sześciu punktów jego rodak, Maverick Vinales.

Kliknij, aby pominąć reklamy

Źródło: crash.net

AUTOR: Marta Stachura

Komentarze: 1

  1. Szkoda chłopaka bo go lubię i bardzo współczuję. Ileż razy już on się poddawał operacjom, ile razy się obijał, łamał – naprawdę mi go szkoda. Czasami ciężko jest być zawodnikiem sportów obejmujących zagrożenie życia ale to takie ekscytujące że nie sposób bez tego żyć.

Dodaj komentarz

Niniejsza strona internetowa korzysta z plików cookie. Pozostając na tej stronie wyrażasz zgodę na korzystanie z plików cookie. Dowiedz się więcej w Polityce prywatności.
87 zapytań w 0,859 sek