Home / MotoGP / Petrucci liczy na start w Katarze po operacji ręki

Petrucci liczy na start w Katarze po operacji ręki

Danilo Petrucci

Danilo Petrucci liczy na to, że po udanej operacji ręki uda mu się wystartować w otwierającym sezon 2016 wyścigu o GP Kataru. Włoch złamał rękę podczas testów na Wyspie Filipa w Australii.

W trakcie testów w Australii doszło aż do jedenastu wywrotek, jednak tylko Danilo Petrucci odniósł kontuzję. W wyniku upadku złamał drugą, częścią i czwartą kość śródręcza w prawej ręce. Operacja na szczęście jednak przebiegła prawidłowo. Na pewno zabraknie go w ostatnich przedsezonowych testach w Katarze, jednak liczy na to, że wróci do rywalizacji w pierwszym wyścigu na tym torze.

Kliknij, aby pominąć reklamy

Zabieg trwał trzy godziny i doszło do niego dwa dni temu w Australii. Po zejściu obrzęku mógł wrócić do rodzinnej miejscowości we Włoszech. Wierzy, że będzie zdolny do jazdy za niespełna trzy tygodnie: – ,,Chcę wrócić już w pierwszym wyścigu w Katarze” – powiedział Danilo, który w tym roku będzie świętował 26 urodziny.

Jego zespół, Pramac Racing, na razie nie podał informacji na temat jego zastępcy w testach na torze Losail.

www.autosport.com

Kliknij, aby pominąć reklamy

AUTOR: Mefisto

Dodaj komentarz

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*

Niniejsza strona internetowa korzysta z plików cookie. Pozostając na tej stronie wyrażasz zgodę na korzystanie z plików cookie. Dowiedz się więcej w Polityce prywatności.
23 zapytań w 0,702 sek