Home / MotoGP / Petrucci wytyka brak niebieskich flag na ostatnich okrążeniach

Petrucci wytyka brak niebieskich flag na ostatnich okrążeniach

Danilo Petrucci był niezwykle blisko pierwszego w karierze zwycięstwa w MotoGP. Włoski zawodnik Pramac Ducati w trudnych, zmiennych warunkach czuje się jak ryba w wodzie, co potwierdził na torze Assen. Do samego końca naciskał na Valentino Rossiego, ale zamiast stoczyć z nim pojedynek na ostatnim okrążeniu, to musiał przebijać się przez dublowanych kierowców, którym nie pokazano niebieskich flag.

„Jestem trochę wkurzony. Na ostatnich kilku okrążeniach zdałem sobie sprawę, że w walce pozostajemy tylko ja i Vale. Byłem nieco szybszy, miałem lepsze przyspieszenie w szybkich zakrętach ostatniego sektora, przygotowywałem się do ataku na ostatnich okrążeniach.” – powiedział Petrux. Włoch do spółki z Rossim najpierw musiał znaleźć sposób na przejechanie obok Hectora Barbery, a potem Alexa Rinsa.

Kliknij, aby pominąć reklamy
„Ale zauważyłem na przedostatnim okrążeniu, że przed nami jedzie Barbera. W ostatniej szykanie nie było niebieskich flag. Potem pojawił się Rins, jadący na oponach na mokry tor, w zakręcie #6 na ostatnim okrążeniu. Straciłem kontakt z Valentino.” – dodał. W samej końcówce Petrucci był jeszcze w stanie zniwelować różnice do Rossiego, mimo to dojechał jako drugi.

„Ostatecznie, na metę wjechaliśmy bardzo blisko siebie, więc uczucie jest słodko-gorzkie. Tak, jestem zadowolony, ale nie mogłem zawalczyć o zwycięstwo. Zawsze rywalizujemy w oparciu o przepisy i kiedy powinny one mieć znaczenie, to na ostatnim okrążeniu nie ma niebieskich flag. Byłem przygotowany na wszystko, a znalazłem się w sytuacji, że przymknięto mi drzwi. Tak czy inaczej, jestem szczęśliwy z kolejnego podium i świetnego wyniku.” – skomentował.

Kliknij, aby pominąć reklamy
Źródło: motorsport.com

Czy Petrucci mógł wygrać, gdyby Rins szybciej zjechał z toru?

Zobacz wyniki

Loading ... Loading ...

AUTOR: Paweł Krupka

Fan sportów motorowych każdego rodzaju - w szczególności Formuły 1, poprzez wyścigi motocyklowe, rajdy samochodowe, a na żużlu kończąc. Na portalu MOTOGP.PL pisze regularnie od 2009 roku.

komentarze 3

  1. Znakomicie jeździ Petrux, świetna postawa i luz underdoga, super! :)

  2. Wcale nie jest powiedziane, że by wyprzedził Rossiego, bo jemu też przeszkodzili.

Dodaj komentarz

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*

Niniejsza strona internetowa korzysta z plików cookie. Pozostając na tej stronie wyrażasz zgodę na korzystanie z plików cookie. Dowiedz się więcej w Polityce prywatności.
27 zapytań w 0,817 sek