Home / MotoGP / Pierwsze treningi w Japonii dla Rossi’ego!

Pierwsze treningi w Japonii dla Rossi’ego!

Podczas dzisiejszych treningów wolnych na torze Motegi w Japonii świetną formą wykazał się Valentino Rossi, który uzyskał pierwszy czas. Obrońca tytułu Mistrzowskiego na kilka minut przed końcem FP2 wskoczył na czoło listy z czasem 1’46.981, którego już Podczas dzisiejszych treningów wolnych na torze Motegi w Japonii świetną formą wykazał się Valentino Rossi, który uzyskał pierwszy czas. Obrońca tytułu Mistrzowskiego na kilka minut przed końcem FP2 wskoczył na czoło listy z czasem 1’46.981, którego już nikt do końca sesji nie pobił.

Ze stratą 0.334 sekundy do Valentino, na drugim miejscu znalazł się Japończyk Shinya Nakano. Już od dawana widać, że maszyny Kawasaki spisują się coraz lepiej. Pierwszą trójkę dopełnił kolejny Włoch — Marco Melandri.
Warto zauważyć, że czasy w drugim treningu są prawie o 2sekundy lepsze niż te z FP1!

Z bardzo dobrej strony pokazał się dziś Colin Edwards. Wykręcił on czwarty czas — 1’47.581.
Zaraz za „Texas Tornado” uplasował się lider tabeli Mistrzostw Świata — Nicky Hayden oraz Toni Elias.

Natomiast z nienajlepszej strony zaprezentował się podczas dzisiejszych treningów zespół Ducati Marlboro Team. Jego zawodnicy — Loris Capirossi oraz Sete Gibernau zajęli odpowiednio 7. i 13. miejsce.

John Hopkins z zespołu Rizla Suzuki podczas FP1 zajął pierwsze miejsce w tabeli czasów. W drugim treningu było nieco gorzej, ponieważ Anglo-Amerykanin zajął ósmą pozycję.
Jego kolega z zespołu — Chris Vermeulen, który podczas poprzedniego weekendu w Australii stanął na drugim stopniu podium, dziś zanotował odległy 17-sty czas.

Niestety Dani Pedrosa wciąż nie jest w pełni sił po upadku, którego doznał na treningu w Malezji. Zajął on 15. miejsce a jego czas wynosi 1’48.389.

Dwaj testowi zawodnicy z zespołu Kawasaki i Suzuki, którzy wezmą udział w wyścigu na Motegi byli odpowiednio: Kousuke Akiyoshi (Suzuki) – 14., a Naoki Matsudo z Kawasaki – 16.

Nie sposób nie zauważyć tego, że każdy z zawodników podczas drugiego treningu poprawił swój czas z rana.

AUTOR: nelka-23

Zainteresowana wszelkiego rodzaju sportami motorowymi, głównie MotoGP, WSBK oraz F1. Studentka Dziennikarstwa i Komunikacji Społecznej. Z portalem MOTOGP.PL związana od maja 2006 roku, od 2012 współpracująca z zespołem LCR Honda startującym w MotoGP.