Home / MotoGP / Pirro z dziką kartą na Mugello

Pirro z dziką kartą na Mugello

pirro

Testowy kierowca Ducati Michele Pirro dostał szansę zaprezentowania swoich umiejętności podczas GP Włoch na torze Mugello.

Pirro wystartuje na motocyklu Ducati Desmosedici GP15 jako trzeci kierowca fabrycznej drużyny. 28-letni zawodnik ma na swoim koncie 81. startów w Mistrzostwach Świata we wszystkich trzech klasach. Najlepiej wypadł w 2011 roku ścigając się na Moriwaki w Moto2. Wygrał GP Walencji oraz stanął na najniższym stopniu podium w GP Wielkiej Brytanii. W klasyfikacji generalnej zajął 9. miejsce. W MotoGP ma na swoim koncie 34 starty.

„Jestem bardzo zadowolony z możliwości startu z dziką kartą na torze Mugello. Będzie to moje pierwsze Grand Prix w roku 2015. W pięciu wyścigach nowy Desmosedici zdobył pięć razy podium, więc okazuje się być konkurencyjny. Testy zespołu Ducati przynoszą spodziewane efekty i jestem przekonany, że możemy uzyskać kolejne dobre wyniki” – powiedział Pirro.

źródło: motogp.com

AUTOR: japan25

Od 15 lat wielki fan mistrzostw świata i nie tylko. Wychowany w czasach zaciętej walki między Rossim i Biaggim.