Home / MotoGP / Michele Pirro zastąpi Danilo Petrucciego

Michele Pirro zastąpi Danilo Petrucciego

pirro

Zawodnik testowy Ducati – Michele Pirro – ponownie wystąpi w barwach Pramac Ducati, tym razem w zastępstwie kontuzjowanego Danilo Petrucciego, dopóki ten nie będzie w stanie wrócić po operacji dłoni. Pirro na pewno pojedzie w dwóch rundach.

Petrucci na testach przedsezonowych w Australii złamał trzy kości śródręcza. Bardzo chciał pojechać w GP Kataru, mimo że dłoń nie zrosła się jeszcze prawidłowo. Ryzyko poskutkowało przemieszczeniem kości i wykluczeniem Włocha z kolejnych wyścigów. W poniedziałek przeszedł operację.

Kliknij, aby pominąć reklamy

Po wyścigu w Katarze pojawiły się spekulacje, że może za Petrucciego pojedzie Casey Stoner, ale Australijczyk szybko rozwiał te wątpliwości, a potem potwierdziło to Ducati.

Próba powrotu Petrucciego do ścigania nastąpi dopiero w drugiej połowie kwietnia, gdy MotoGP wróci do Europy na tor Jerez, po GP Argenyny i wyścig w Austin.

Kliknij, aby pominąć reklamy

AUTOR: Paweł Krupka

Fan sportów motorowych każdego rodzaju - w szczególności Formuły 1, poprzez wyścigi motocyklowe, rajdy samochodowe, a na żużlu kończąc. Na portalu MOTOGP.PL pisze regularnie od 2009 roku.

Dodaj komentarz

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*

Niniejsza strona internetowa korzysta z plików cookie. Pozostając na tej stronie wyrażasz zgodę na korzystanie z plików cookie. Dowiedz się więcej w Polityce prywatności.
16 zapytań w 0,696 sek