Home / MotoGP / Pol Espargaro: KTM może być dumny z osiągnięć

Pol Espargaro: KTM może być dumny z osiągnięć

Mimo, że jest to dopiero pierwszy sezon KTM-a w królewskiej klasie MotoGP, zdaniem fabrycznego zawodnika tej ekipy Pola Espargaro, zespół powinien odczuwać dumę z osiągnięć i poczynionego progresu. Zespół regularnie punktuje, a po drodze konieczna była zmiana silnika na „big-bang”. Na razie brakuje jednak dostania się do TOP10: najlepszym wynikiem jest 11. pozycja Hiszpana w Assen.

Jak wygląda sytuacja w klasyfikacji generalnej? KTM ma 22 punkty na koncie, o 12 mniej niż Aprilia. Wśród kierowców, Espargaro i Bradley Smith zajmują odpowiednio 20. i 21. miejsce w mistrzostwach. Hiszpan jest zadowolony z tegorocznych osiągnięć, mając też na uwadze problemy, m.in. z silnikiem.

„Z pewnością, mieliśmy więcej złych niż dobrych momentów, ale to normalne w tego typu projektach, kiedy zaczynasz od zera. Mamy taką pozycję już na półmetku sezonu. Wiemy jak poprawić motocykl, a dopiero rozpoczęliśmy. To początek życia tego projektu i musimy być naprawdę dumni z tego, co robimy. Trzeba dalej naciskać, musimy nieco bardziej poprawić motocykl.” – powiedział po wyścigu w Niemczech Pol Espargaro.

Kliknij, aby pominąć reklamy

Zdaniem Hiszpana, zmiany w motocyklu postępują bardzo szybko. Zwłaszcza, jeśli przyrówna się go do wersji z debiutu w 2016 roku. „Jeśli chodzi o wygląd i jazdę, motocykl jest zupełnie inny. Jeździ się zupełnie inaczej niż wtedy w Walencji. Mechanicy w inny sposób naprawiają maszynę, elektronika inaczej wpływa na przygotowanie motocykla. Jeśli utrzymamy progres do wyścigu w Walencji (na koniec sezonu), będzie to całkiem inny motocykl. Mam nadzieję, że ten postęp dalej będzie tak wyglądał. W niektórych wyścigach możemy walczyć o czołową dziesiątkę.”

Teraz KTM ma zaplanowane dwudniowe testy w Aragonii. W czwartek i piątek Espargaro, Smith a także jadący z dziką kartą Mika Kallio wyjadą na tor w celu usprawnienia maszyny.

„Myślę, że wszyscy trzej zawodnicy będą pracowali nad skręcaniem. Będziemy kontynuować rozpoznanie, czego potrzebujemy od tego motocykla. Dla wszystkich trzech zawodników priorytetem jest mieć większą przyczepność, i to jest celem testów w Aragonii, tak aby mieć nieco większą siłę na drugą część sezonu. Generalnie, jestem całkiem zadowolony z tego roku. Jeśli będziemy w stanie walczyć o takie wyniki tydzień w tydzień, to byłoby wspaniale.” – powiedział Bradley Smith.

Kliknij, aby pominąć reklamy

Źródło: motorsport.com, fot. KTM

AUTOR: Paweł Krupka

Fan sportów motorowych każdego rodzaju - w szczególności Formuły 1, poprzez wyścigi motocyklowe, rajdy samochodowe, a na żużlu kończąc. Na portalu MOTOGP.PL pisze regularnie od 2009 roku.

Dodaj komentarz

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*

Niniejsza strona internetowa korzysta z plików cookie. Pozostając na tej stronie wyrażasz zgodę na korzystanie z plików cookie. Dowiedz się więcej w Polityce prywatności.
43 zapytań w 1,027 sek