Home / MotoGP / Postępy Pedrosy – wywiad

Postępy Pedrosy – wywiad

Po testach w Malezji, Australii i ponownie w Malezji Dani i jego zespół Repsol Honda w miniony weekend w Barcelonie brali udział w pierwszym oficjalnym teście MotoGP na sezon 2006. Istotne zmiany pogody, niska temperatura i d

Po testach w Malezji, Australii i ponownie w Malezji Dani i jego zespół Repsol Honda w miniony weekend w Barcelonie brali udział w pierwszym oficjalnym teście MotoGP na sezon 2006. Istotne zmiany pogody, niska temperatura i duże opady deszczu w niedzielę nie wystarczyły, aby powstrzymać Daniego i jego team przed postępem w klasie MotoGP.

Dani, zła pogoda zepsuła Twój pierwszy występ przed Hiszpańską publicznością czyż nie?

Dani Pedrosa: „Tak było zimno i opony nie mogły się wystarczająco rozgrzać, i to utrudniało w panowaniu nad motocyklem. Było to kolejne doświadczenie, które zaprocentuje w przyszłych wyścigach, ponieważ warunki będą bardzo podobne, pomijając Katar”

Deszcz w niedzielę zrujnował testy w Barcelonie…

DP: „ Było trochę szkoda, ponieważ mieliśmy nadzieję przetestować kilka rzeczy, które analizowaliśmy gruntownie dzień wcześniej, ale niestety padało…Prawdę mówiąc nie chciałem wyjeżdżać na tor w takich warunkach, bardzo niebezpiecznych z powodu niskich temperatur. Wyjechałem gdy zostało 20 minut do końca i zrobiłem tylko kilka okrążeń ponieważ nie miałem zamiaru walczyć o samochód. Mam nadzieje, że w tym tygodniu w Jerez wszystko wyjdzie dobrze i że będziemy w stanie przetestować kilka nierozstrzygniętych spraw. Jest to ważne, ponieważ będzie to ostatni test przed pierwszym wyścigiem”.

Symulacja wyścigu ciągle się odwleka…

DP: “Masz rację! Nie wiem co się dzieje, ale nie mam jak tego dokonać. Wydaje mi się, że jeśli będzie taka możliwość musimy przeprowadzić symulacje podczas pierwszego dnia testów w Jerez, jeżeli nie to obawiam się, że nie będzie, kiedy tego zrobić aż do pierwszego wyścigu.”

Czy jesteś ciekaw wyniku symulacji, aby się przekonać, na jakim jesteś poziomie?

DP: „ Bardziej niż ciekaw, nie mogę się doczekać symulacji, która pomoże mi w zdobyciu kolejnego doświadczenia, jak będę się czuł pod koniec wyścigu zarówno fizycznie jak i chodzi o motocykl. Chciałbym zobaczyć czy w miarę upływu okrążeń moje tempo znacząco zmniejszy się, na co mogą mieć wpływ zużywające się opony jak i moja kondycja fizyczna…”

W Malezji w wyniku deszczu było kilka zmarnowanych dni, także w Barcelonie i zostały już tylko trzy w Jerez. Czy Twój team jest trochę zmartwiony nie odrobieniem zadania domowego?

DP: „ Nie, ponieważ sytuacja, w której się znajdujemy jest tą samą, na którą natrafiają początkujący w nowej klasie, więc jest to dla mnie całkiem normalne. Dotychczas wykonaliśmy kilka testów: potem będą pierwsze wyścigi i muszę kontynuować swoją naukę. Nie mogę przybyć na pierwszy wyścig z taką wiedzą, jaką mają zawodnicy, którzy startują w tej klasie od pięciu lat.”

Wydaje mi się, że testy w miejscu, w którym odbędzie się pierwsze Grand Prix są bardzo ważne…

DP : ” Jasne, testy w miejscu w którym odbędzie się wyścig są bardzo ważne, ale nigdy nie wiadomo czy warunki pogodowe będą takie same, ale mogą być podobne. Zobaczymy czy będziemy mieli dobra pogodę zarówno na testach jak i na Grand Prix. Testy w Jerez będą przydatne, aby sprawdzić prędkość mojego motocykla i jak się sprawdzi na tym torze.”

Jak widzisz siebie od momentów procesu adaptacji do nowej klasy zaczynając od środy 9 listopada w Walencji?

DP: ”Jeszcze nie osiągnąłem tego, co mógłbym osiągnąć. Nie chodzi o wyniki, ale o odczucia na motocyklu. Nie poprawiliśmy jeszcze położenia kierownicy, podnóżków i rzeczy w tym rodzaju. Byliśmy na różnych warunkach. Nie mogę powiedzieć o motocyklu, że jest to wersja ostateczna, że na takich ustawieniach będę jeździł na zawsze. Codziennie coś zmieniamy i to pokazuje, że jesteśmy ciągle niedoświadczeni w tej klasie.”

Po tych testach przed Hiszpańską publicznością czy możesz nam powiedzieć, że czujesz jakąkolwiek presje?

DP: „Nie, był to dla mnie tylko kolejny test i chce wykonywać swoją prace, tego właśnie chce. To prawda, że ludzie dużo oczekują. Czuję to, ponieważ dużo osób przyszło do mnie w miniony weekend pytając, kiedy zacznę wygrywać wyścigi. Najważniejsze dla mnie nie jest wygrywanie, ale postęp.
Ważny jest wynik w nadchodzącym wyścigu i w następnym i w następnym nie ważne, czego oczekuje od nas publika i co jest dla niej dobre. Dopóki będzie dobrze dla mnie będzie to wystarczające dla mojego teamu.”

Czego dotychczas brak, aby pomyśleć o byciu konkurencyjnym w nowej klasie?

DP: „ Na przykład są klasy, w których możesz wygrać jeśli masz talent: s także inne klasy gdzie możesz wygrać jeśli masz dobry motocykl…W klasie MotoGP potrzebny jest talent, dobry motocykl, dobre opony, dobry team… Wszystko musi być na swoim miejscu nie wyłączając doświadczenia, dużo doświadczenia, a teraz jest to coś, czego nie mam”

Wnioski Daniego Pedrosy z testów w Barcelonie…

DP : “ Wnioski są takie… w tym momencie są dla mnie pozytywne ponieważ była to moja pierwsza jazda na motocyklu klasy MotoGP na tym torze. Jeśli przyjechałbym tutaj w przyszłym tygodniu i wyniki byłyby gorsze to wtedy wnioski byłyby negatywne:, ale był to mój pierwszy raz tutaj, zmieniłem tor. Przybyłem będąc przyzwyczajonym do Malezji i motocykl nie zachowywał się w ten sam sposób, co w Sepang. Testowałem tam przez dłuższy czas…To, czego doświadczyłem w Barcelonie będę doświadczał przez cały sezon. Przynajmniej przez pół roku będę spędzał piątek i sobotę na odkrywaniu nowych rzeczy, ponieważ nie znam jeszcze motocykla jak i torów, które na pewno się zmieniły.”

Honda Press

zdjęcie: www.crash.net

AUTOR: Redakcja

Dodaj komentarz

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*

Niniejsza strona internetowa korzysta z plików cookie. Pozostając na tej stronie wyrażasz zgodę na korzystanie z plików cookie. Dowiedz się więcej w Polityce prywatności.
86 zapytań w 0,774 sek