Home / MotoGP / Powrót Byrne’a do Superbike

Powrót Byrne’a do Superbike

Shane “Shakey” Byrne w sezonie 2006 występować będzie w barwach Rizla Suzuki reprezentując ten właśnie zespół w brytyjskich mistrzostwach Superbike.
28 letni Brytyjczyk, który w roku 2003 zdobył tytuł mistrzowski w tej kategorii,Shane “Shakey” Byrne w sezonie 2006 występować będzie w barwach Rizla Suzuki reprezentując ten właśnie zespół w brytyjskich mistrzostwach Superbike.
28 letni Brytyjczyk, który w roku 2003 zdobył tytuł mistrzowski w tej kategorii, następne dwa ciężkie lata spędził wśród silnej konkurencji MotoGP, występując na Aprilli i w zespole Roberts’a.

Anglik postanowił to jednak zmienić podpisując w ubiegłym tygodniu umowę z Rizla Suzuki.
„Miałem następujące opcje, mistrzostwa świata Superbike, MotoGP, bądź też brytyjskie mistrzostwa Superbike. Wybrałem Rizla Suzuki. Wykańczała mnie już ta sytuacja, a ponieważ nie udawało mi się wygrywać przestałem czerpać przyjemność ze sportów motorowych. Chciałbym ponownie jeździć w czołówce, co niestety nie miało miejsca w ciągu ostatnich dwóch lat w kategorii MotoGP”.

„Kiedy rozmyślałem nad możliwościami jakie się pojawiły, analizowałem szczególnie co jest dla mnie najważniejsze i jaki zespół mógłby mi zaoferować najlepszy z możliwych pakietów. Rizla Suzuki w relacji do pozostałych możliwości udziału w jakichkolwiek mistrzostwach dawała najwięcej. W przyszłym roku chciałbym ponownie wygrywać, ale i znajdować przyjemność w tym co robię, a ten właśnie zespół jest dla mnie najlepszy. Cieszę się, że będę zawodnikiem Rizla Suzuki.
Brytyjskie mistrzostwa Superbike z pewnością będą bardzo interesujące w przyszłym roku, pojawiła się bowiem silna konkurencja, a ja sam powracam do tej kategorii z najlepszym zespołem i to po to, aby ponownie zdobyć mistrzostwo”.

Sam Byrne zadebiutuje na torze w barwach Rizla Suzuki podczas testów w Hiszpanii, które odbędą się w grudniu bieżącego roku.

źródło : www.motogp.com

AUTOR: Redakcja

Dodaj komentarz

Niniejsza strona internetowa korzysta z plików cookie. Pozostając na tej stronie wyrażasz zgodę na korzystanie z plików cookie. Dowiedz się więcej w Polityce prywatności.
17 zapytań w 0,679 sek