Home / MotoGP / Prezentacja zespołu Suzuki odbyła się w Malezji

Prezentacja zespołu Suzuki odbyła się w Malezji

Iannone, Rins

W niedzielę na torze Sepang zaprezentowano zespół Suzuki, który w 2017 roku będzie startował w odnowionym składzie. O sile ekipy stanowić będą Andrea Iannone oraz Alex Rins. Motocykl GSX-RR od razu będzie też sprawdzany na malezyjskim obiekcie.

W obliczu utraty Mavericka Vinalesa na rzecz Yamahy, Suzuki zdecydowało się całkiem przebudować skład. Zrezygnowano więc z Aleixa Espargaro. Vinales dał japońskiej stajni pierwsze od wielu lat zwycięstwo. Dobra postawa Hiszpana dała jednak w wyniki utratę przywilejów w postaci dodatkowych modyfikacji silnika czy dni testowych.

Kliknij, aby pominąć reklamy

„Jestem naprawdę szczęśliwy, że mogę zacząć tę przygodę. Suzuki zawsze było dla mnie ikoną wyścigów motocyklowych i mam nadzieję, że będę mógł zwiększyć zainteresowanie fanów i entuzjastów, będąc częścią historii tego świetnego zespołu! Nowy rok to duże wyzwanie, ale jednocześnie ogromna motywacja, po wielu latach jazdy w tej samej ekipie.” – powiedział Andrea Iannone.

Podczas gdy Iannone miał świetny debiut na testach w Walencji tuż po sezonie 2016, Alex Rins zmagał się z dużymi kłopotami: Hiszpan zaliczył upadek, przez co stracił jeden dzień przejazdów. Teraz jednak wraca. „Motocykl jest wspaniały, i jestem bardzo szczęśliwy, umotywowany i wdzięczny Suzuki za wiarę we mnie. To będzie wspaniały rok, pełen nauki. Taki będzie cel od samego startu.” – dodał Rins.

Wizualnie nowy motocykl to wciąż te same barwy co wcześniej – błękit oraz białe i żółte elementy. Na owiewkach reklamowany jest olej Ecstar, którego produkcją zajmuje się właśnie Suzuki. Maszyna jest ewolucją motocykla z 2016 roku – zmiany dotknęły silnik, podwozie, a zwłaszcza elektronikę. Już w poniedziałek Iannone i Rins wyjadą na tor.

Czy zespół Suzuki wygra w sezonie 2017 jakiś wyścig?

Zobacz wyniki

Loading ... Loading ...

Kliknij, aby pominąć reklamy

AUTOR: Paweł Krupka

Fan sportów motorowych każdego rodzaju - w szczególności Formuły 1, poprzez wyścigi motocyklowe, rajdy samochodowe, a na żużlu kończąc. Na portalu MOTOGP.PL pisze regularnie od 2009 roku.

komentarzy 5

  1. Wielkich zmian nie ma, ale to malowanie jest i tak jest świetne ;)

  2. Zdecydowanie ładniejsze Suzuki niż Yamaha.

  3. Tu w sumie nawet moto nie wdiać :) Dobrze by było, jakby ktoś coś więcej pisał o zmianach w tegorocznych konstrukcjach.

    Powinno być mimo wszystko trochę.

Dodaj komentarz

Niniejsza strona internetowa korzysta z plików cookie. Pozostając na tej stronie wyrażasz zgodę na korzystanie z plików cookie. Dowiedz się więcej w Polityce prywatności.
41 zapytań w 1,117 sek