Home / MotoGP / Punkty karne znikają z MotoGP!

Punkty karne znikają z MotoGP!

Komisja Grand Prix po wyścigu w Katarze zadecydowała o tym, by zaprzestać ze skutkiem natychmiastowym stosowania systemu punktów karnych, jaki został wprowadzony w 2013 roku. System miał sprawić, by zawodnicy byli sprawiedliwie karani za przewinienia. O tym, że nie do końca tak było może świadczyć fakt, że system wielokrotnie modyfikowano.

Najgłośniejsze zastosowanie punktów karnych to oczywiście to, które poskutkowało przesunięciem Valentino Rossiego na koniec stawki w GP Walencji w 2015 roku, co pośrednio mogło przyczynić się do niewywalczenia przez Włocha tytułu mistrzowskiego. Rossi dostał wtedy m.in. 3 punkty za starcie z Markiem Marquezem w GP Malezji.

Kliknij, aby pominąć reklamy

Komisja argumentuje rezygnację z punktów tym, że sędziowie i tak mają wiele możliwości karania zawodników za popełnione przez nich „wykroczenia” i sumowanie punktów nie jest konieczne. To niejedyna zmiana w MotoGP – jednak zdecydowanie najważniejsza. Inna – to liczba mechaników, którzy mogą przebywać w pitlane podczas kwalifikacji. Teraz wynosi ona nie czterech, a sześciu członków zespołu. Wszyscy muszą nosić kaski ochronne.

Kliknij, aby pominąć reklamy

AUTOR: Paweł Krupka

Fan sportów motorowych każdego rodzaju - w szczególności Formuły 1, poprzez wyścigi motocyklowe, rajdy samochodowe, a na żużlu kończąc. Na portalu MOTOGP.PL pisze regularnie od 2009 roku.

komentarzy 17

  1. Zła decyzja. Niektórzy czują się na torze jak święte krowy i rozpychają się chociaż ambicja przerasta ich talent.

    Czuję tu włoski lobbing – czyli zalegalizowane łapownictwo.

  2. To znaczy, że gdyby zrezygnowano z punktów karnych już w 2015 roku, to Rossi nie musiałby startować w Walencji z końca stawki i zdobycie przez niego dziesiątego tytułu byłoby bardziej niż prawdopodobne? :O

  3. ” Crazy Joe ” już ustawia celownik.. ;)

Dodaj komentarz

Niniejsza strona internetowa korzysta z plików cookie. Pozostając na tej stronie wyrażasz zgodę na korzystanie z plików cookie. Dowiedz się więcej w Polityce prywatności.
134 zapytań w 2,420 sek