Home / MotoGP / Rabat zadowolony mimo odnowienia kontuzji

Rabat zadowolony mimo odnowienia kontuzji

titorabat

Jedyny debiutant przyszłorocznej stawki MotoGP, Tito Rabat, jest zadowolony z pierwszych testów, jakie odbył z zespołem Marc VDS Racing Team. Niestety wymagająca litrówka Hondy RC213V doprowadziła do odnowienia urazu nadgarstka, który zmusił Esteve do przedwczesnego zakończenia prac nad maszyną.

Mistrz Świata Moto2 z 2014 roku na początku musiał przejechać sporo okrążeń, aby przystosować się do dużo większej maszyny: – ,,Pierwsze dnia zrobiłem bardzo dużo okrążeń, aby wyczuć Hondę RC213V i opony Michelin. Byłem bardzo zadowolony z czasu, jaki odnotowałem”.

Rabat odczuł różnicę między 600-tką z Moto2, a litrówką z MotoGP, zwłaszcza w nadgarstku, który jakiś czas temu złamał: – ,,Dziś [środa] zrobiłem mniej okrążeń, ale poprawiliśmy czas i moje tempo było równe, co jest bardzo istotne. Jazda na motocyklu klasy królewskiej jest dużo bardziej wymagająca od kategorii Moto2, do którego byłem przyzwyczajony. Po maratonie, jaki przebyłem wczoraj, dziś pojawił się ból i stan zapalny kontuzjowanego nadgarstka. Problem ten uniemożliwia szybkie przekładanie w zakrętach , dlatego testy skończyliśmy przedwcześnie”.

Kliknij, aby pominąć reklamy

Pomimo bólu jest bardzo zadowolony z pierwszych testów i już odlicza dni do lutowej sesji w Malezji: – ,,Ogólnie rzecz biorąc jestem zadowolony. Mam pozytywne odczucia w stosunku do motocykla i opon oraz byłem zadowolony ze współpracy z zespołem. Świetnie się z nimi komunikuje, a ich doświadczenie pozwoliło mi na szybkie przestawienie się na motocykl MotoGP. Mam teraz dwa miesiące na wyleczenie nadgarstka i skupienie się na treningach, a następnie udam się na kolejne testy, w Malezji, których już nie mogę się doczekać”.

We wtorek Tito został sklasyfikowany na 16., natomiast w środę na 18. pozycji. Jego najlepszy czas okrążenia – 1.32.402 – był o 1.342 sekundy wolniejszy od Marca Marqueza. Stracił zarazem tylko 0,3 sekundy do swojego zespołowego partnera, Australijczyka Jacka Millera, który ma za sobą rok startów w LCR Honda (w klasie „Open”). Przypomnijmy, iż będzie jedynym debiutantem w stawce.

źródło: www.crash.net

Kliknij, aby pominąć reklamy

AUTOR: Mefisto

Dodaj komentarz

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*

Niniejsza strona internetowa korzysta z plików cookie. Pozostając na tej stronie wyrażasz zgodę na korzystanie z plików cookie. Dowiedz się więcej w Polityce prywatności.
17 zapytań w 0,728 sek