Home / MotoGP / Randy de Puniet w przyszłym roku nie wystartuje w MotoGP

Randy de Puniet w przyszłym roku nie wystartuje w MotoGP

Randy de Puniet zadecydował, że nie wystartuje w przyszłym sezonie MotoGP. Pomimo, że trwają jeszcze negocjacje pomiędzy Paul Bird Motorsport a Aprilią, Francuz woli skupić się na przygotowaniu motocykla Suzuki do wejścia do Motocyklowych Mistrzostw Świata w 2015 roku.

De Puniet startuje w MotoGP od 2006 roku. W tym sezonie pogodził starty w zespole Aspar Aprilia i jako zawodnik testowy Suzuki. Podczas testów w Walencji dosiadał motocykla ARM w teamie PBM.

„Jak zdążyliście się już pewnie dowiedzieć, nie będę jeździł w 2014 roku w MotoGP,” napisał de Puniet na swojej stronie na Facebooku. „Zamiast tego postanowiłem skoncentrować się na rozwoju motocykla Suzuki MotoGP. Jestem zadowolony z tego wyboru, z wielu powodów. Największe to na pewno, że będę mógł jeździć na oficjalnym motocyklu i pracować z najnowszą technologią. Nie sądzę, że ten rok to będą wakacje, raczej coś zupełnie innego. Mam nadzieję na kilka niespodzianek!”

Suzuki na stałe wraca do królewskiej klasy w 2015 roku. Najprawdopodobniej w przyszłym sezonie wystartują także podczas kilku rund MotoGP z dziką kartą.

AUTOR: TomekGP

Założyciel MotoSP.pl - Redaktor Naczelny portalu. Od ponad 10 lat związany ze sportami motorowymi na dwóch i czterech kółkach. Prywatnie zafascynowany motocyklami.

komentarze 4

  1. Mieć rok na przygotowanie motocykla …to dobrze wróży! SUPER

  2. Nie spodziewał bym się kokosów po tym zawodniku.

Dodaj komentarz

Niniejsza strona internetowa korzysta z plików cookie. Pozostając na tej stronie wyrażasz zgodę na korzystanie z plików cookie. Dowiedz się więcej w Polityce prywatności.
85 zapytań w 1,022 sek