Home / MotoGP / Redding przyznał: Mogę wypaść z MotoGP po sezonie

Redding przyznał: Mogę wypaść z MotoGP po sezonie

Scott Redding z zespołu Pramac Ducati jest świadom tego, jak trudna jest jego sytuacja kontraktowa. Zawodnik z Wielkiej Brytanii nie ma kontraktu na przyszły rok, a wszystkie praktycznie zespoły skompletowały już skład. Na jego miejsce typowany jest Jack Miller z Marc VDS Hondy. Z kolei Redding może trafić do World Superbike, choć i tam trudno o dobrą posadę, w obliczu dominacji Kawasaki i Ducati.

„Nie wszystko jest teraz w moich rękach. Czekam, aż inni podejmą decyzje. Muszę brać, co zostanie i wyciągać z tego jak najwięcej. Jestem zadowolony, że wciąż mogę to robić. Chciałbym pozostać na padoku, ponieważ wierzę, że mając 24 lata wciąż jestem młodym zawodnikiem. Mam potencjał, ciężko na to wszystko zapracowałem.” – powiedział zawodnik satelickiej ekipy Ducati.

Kliknij, aby pominąć reklamy

Jeśli jednak będzie to World Superbike, najbardziej prawdopodobną opcją jest pozostanie z Ducati. Zespół Barni, w którym jeździ Xavi Fores, może otrzymać drugi motocykl. Na decyzje trzeba jednak jeszcze poczekać. „Nie chcę tam przechodzić, jeśli nie będę miał szansy powalczenia o mistrzostwo. Na razie się jednak za mocno nie przejmuję. Jeśli moja kariera w grand prix się skończy, to trudno. Muszę ciężko pracować, by pozostać. Cieszy mnie, że mogę to robić. Zobaczymy, co się wydarzy.” – zakończył.

Jack Miller nie potwierdził jeszcze nic, jeśli chodzi o transfer do Pramac Ducati. W czwartek mówił jednak, że już wkrótce będzie mógł coś ogłosić.

Kliknij, aby pominąć reklamy

Źródło: autosport.com

AUTOR: Paweł Krupka

Fan sportów motorowych każdego rodzaju - w szczególności Formuły 1, poprzez wyścigi motocyklowe, rajdy samochodowe, a na żużlu kończąc. Na portalu MOTOGP.PL pisze regularnie od 2009 roku.

Dodaj komentarz

Niniejsza strona internetowa korzysta z plików cookie. Pozostając na tej stronie wyrażasz zgodę na korzystanie z plików cookie. Dowiedz się więcej w Polityce prywatności.
24 zapytań w 0,731 sek