Home / MotoGP / Rewolucja w MotoGP – wyświetlacze z komunikatami dopuszczone w 2018 roku

Rewolucja w MotoGP – wyświetlacze z komunikatami dopuszczone w 2018 roku

W przyszłym roku w MotoGP pojawi się nowy sposób komunikacji zespołów w zawodnikami: komisje bezpieczeństwa i ds. grand prix zgodziły się, by w motocyklach instalowane były tzw. „virtual pitboard” – wyświetlacze, na których pokazywać się mają komunikaty, do tej pory przekazywane jedynie za pośrednictwem tablic na prostej startowej.

Zawodnicy MotoGP, w przeciwieństwie do np. Formuły 1, nie mają bezpośredniej łączności radiowej z zespołem, więc czasem nawet przekazanie informacji o karze jest dużym problemem. Zawodnik mijający tablicę z komunikatem może jej nie zrozumieć, lub po prostu nie mieć czasu spojrzeć w ferworze walki.

Kliknij, aby pominąć reklamy
Nie będzie jednak dowolności w przekazywanych komunikatach. Zespoły będą miały określoną liczbę konkretnych typów informacji, jakie może przekazywać swoim zawodnikom. Zawodnicy mają umiarkowanie pozytywne opinie na temat nowego rozwiązania. Valentino Rossi i Marc Marquez zgodzili się, że może to być mała pomoc.

Z kolei wrogiem wirtualnej tablicy jest Bradley Smith, który przyznał, że może to sprzyjać wpływaniu na przebieg wyścigu i już nie tylko sami zawodnicy będą mieli wpływ na to, co się wydarzy na torze.

Kliknij, aby pominąć reklamy

Fot. motogp.com

AUTOR: Paweł Krupka

Fan sportów motorowych każdego rodzaju - w szczególności Formuły 1, poprzez wyścigi motocyklowe, rajdy samochodowe, a na żużlu kończąc. Na portalu MOTOGP.PL pisze regularnie od 2009 roku.

komentarze 4

  1. Jeśli takie informacje jak „black flag”, czy kara przejazdu przez pit lane, to ok! Ale przewagi nad zawodnikami, pozycje, czy polecenia odnośnie jazdy/elektroniki fajnie by było, gdyby zostały na tablicach. Nie wyobrażam sobie już MotoGP bez tych 20 wystawianych tablic na prostej startowej :)

Dodaj komentarz

Niniejsza strona internetowa korzysta z plików cookie. Pozostając na tej stronie wyrażasz zgodę na korzystanie z plików cookie. Dowiedz się więcej w Polityce prywatności.
92 zapytań w 0,986 sek