Home / MotoGP / Romagnoli: Petrucci to prawdziwy wojownik

Romagnoli: Petrucci to prawdziwy wojownik

petrucci

Szef ekipy Pramac Racing Ducati Daniele Romagnoli był pod wielkim wrażeniem wyników jakie osiągnął jego podopieczny Danilo Petrucci w niedawno zakończonym sezonie 2015.

25-letni Włoch rozpoczynał rywalizację na starszym modelu niż jego partner z ekipy Yonny Hernandez. Mimo tego to Petrux osiągał dużo lepsze wyniki niż Kolumbijczyk, a najbardziej błysnął podczas deszczowego wyścigu w Silverstone gdzie zajął doskonałe drugie miejsce. Dzięki równej formie przez cały sezon w klasyfikacji generalnej zajął wysoką 10. lokatę. Szefostwo Pramaca doceniło bardzo dobry sezon Włocha. Dzięki temu to właśnie Petrucci oraz Scott Redding będą reprezentować barwy ekipy w przyszłym sezonie.

Kliknij, aby pominąć reklamy

„Wyniki Danilo ocenił bym w skali 9/10 ponieważ do Misano sezon był prawie idealny. Niestety dwa nieukończone wyścigi w Aragonii i Motegi zepsuły tą niesamowitą tendencję. Zaskoczył wszystkich. Nikt nie spodziewał się takich wyników. Udało mu się dziesięć razy dostać do Q2, jedenaście razy kończył wyścig w pierwszej „10”, a do tego uzyskał niezwykłe drugie miejsce w Silverstone. Danilo jest prawdziwym wojownikiem. Jego wytrwałość jest najważniejsza w osiąganiu zawsze najlepszych z możliwych wyników. Dziesiąte miejsce w klasyfikacji generalnej jest znakomite” – powiedział o swoim podopiecznym Romagnoli.

www.crash.net

Kliknij, aby pominąć reklamy

AUTOR: japan25

Od 15 lat wielki fan mistrzostw świata i nie tylko. Wychowany w czasach zaciętej walki między Rossim i Biaggim.

komentarze 4

  1. Petrucci jest dobrym kierowcą, tylko niepotrzebnie zmarnował pierwsze trzy sezony w MotoGP na Aprilii i Suterze. Ja bym mu dał nawet GP16 w następnym sezonie.

  2. Kto wie, może pod koniec 2016 za dobre sprawowanie dostaną 16 ? :D

  3. To w końcu jak, nie będą mieli GP16? Ani Scotty, ani Petrux?

Dodaj komentarz

Niniejsza strona internetowa korzysta z plików cookie. Pozostając na tej stronie wyrażasz zgodę na korzystanie z plików cookie. Dowiedz się więcej w Polityce prywatności.
90 zapytań w 1,177 sek