Home / MotoGP / Valentino Rossi bierze pod uwagę przedłużenie umowy!

Valentino Rossi bierze pod uwagę przedłużenie umowy!

Valentino Rossi w dzisiejszym wywiadzie dla motogp.com przyznał, że na starcie sezonu 2018 podejmie decyzję, czy chce ścigać się dalej, gdy już wygaśnie jego dotychczasowa umowa z Yamahą, obejmująca lata 2017-2018. Włoski zawodnik cały czas celuje w odzyskanie mistrzowskiej korony, którą w MotoGP zdobywał aż siedmiokrotnie. Po raz ostatni w 2009 roku.

Rossi jest zdecydowanie najstarszym zawodnikiem w stawce, choć po gościnnych startach 35-letniego Sylvaina Guintoliego różnica między drugim zawodnikiem wynosiła już „tylko” trzy lata. Teraz na powrót „drugi” w tej klasyfikacji jest Alvaro Bautista. Jeśli tylko The Doctor będzie w stanie wygrywać – a zwycięstwem w Assen pokazał, że jest – to kwestia przedłużenia umowy jest rzeczą otwartą.

Kliknij, aby pominąć reklamy
„Kiedy podpisywałem kontrakt, wydawało mi się, że może to być już ostatnia umowa, ale nie mogłem być tego pewien. Zależy to od wielu rzeczy. Zdecyduję w przyszłym sezonie, na jego początku. Ale jeśli wciąż jestem konkurencyjny i potrafię wygrywać, to chciałbym to kontynuować.” – powiedział włoski zawodnik Yamahy.

Rossi był już w tym roku liderem mistrzostw świata, teraz jest trzeci, ze stratą zaledwie siedmiu oczek do Andrei Dovizioso. Zawodnik Yamahy zapytany o to, co uważa za czynnik, mający największe znaczenie, odparł: „Sytuacja jest bardzo zmienna. Od Barcelony w zeszłym roku mieliśmy dziewięciu różnych zwycięzców. A w tym roku pięciu w ośmiu wyścigach.”

„Kluczem jest wygrywanie kiedy motocykl i opony spisują się świetnie. Ale jednocześnie trzeba nie popełniać błędów w weekendy, kiedy sytuacja się pogarsza.” – dodał.

Kliknij, aby pominąć reklamy

Czy sądzisz, że VR46 wygrywałby jeszcze po 40-stce?

Zobacz wyniki

Loading ... Loading ...

AUTOR: Paweł Krupka

Fan sportów motorowych każdego rodzaju - w szczególności Formuły 1, poprzez wyścigi motocyklowe, rajdy samochodowe, a na żużlu kończąc. Na portalu MOTOGP.PL pisze regularnie od 2009 roku.

Komentarze: 1

  1. Oby jeździł jak najdłużej, dodaje kolorytu.

Dodaj komentarz

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*

Niniejsza strona internetowa korzysta z plików cookie. Pozostając na tej stronie wyrażasz zgodę na korzystanie z plików cookie. Dowiedz się więcej w Polityce prywatności.
24 zapytań w 0,771 sek