Home / MotoGP / Rossi chciałby przetestować motocykl Johanna Zarco

Rossi chciałby przetestować motocykl Johanna Zarco

Po sobotnich kwalifikacjach Valentino Rossi przyznał, że z chęcią przetestowałby motocykl, jakim dysponuje w tym roku zespół Tech 3, a więc ubiegłoroczną Yamahą. Johann Zarco na M1 z 2016 roku wywalczył miejsce w pierwszym rzędzie. Francuz korzysta z motocykla, jakim #46 jeździł w ubiegłym sezonie.

„Będziemy rozmawiali na ten temat po wyścigu. Dla mnie to nie jest zły pomysł. Czemu nie? Nie wiem, czy będzie taka możliwość na testach tutaj, ale być może.” – powiedział Rossi.

Na torze w Hiszpanii mocno uwidocznil”Czasem widzieliśmy małe światełko na końcu tunelu. Ale tutaj, na tym torze jest trudno. Wygląda na to, że mamy bardzo duże kłopoty. Kiedy jedziesz motocyklem, nie masz wystarczającej pewności siebie, by naciskać na 100 procent.” – dodał.

Kliknij, aby pominąć reklamy

„Ważne jest, by zrozumieć sytuację bardzo szybko i spróbować wybrać inną drogę dla przyszłorocznego motocykla. Wiele rozmawialiśmy z Japonią. Wygląda na to, że dla nich też sytuacja jet teraz jasna. Mam nadzieję, że w przyszłym roku możemy spisać się lepiej.” – skomentował Włoch.

Rossi nie ma już szans na czołową trójkę na koniec sezonu, co oznacza, że będzie to dla niego najgorszy sezon od powrotu do Yamahy. Włoch musi jeszcze obronić czwartą lokatę przed Danim Pedrosą. „Tak czy inaczej, jutro spróbujemy. Tak jak zwykle, bardzo ważny będzie dobór opon. Być może wyścig nie będzie taki zły, jeśli się nieco poprawimy.” – zakończył.

Kliknij, aby pominąć reklamy

AUTOR: Paweł Krupka

Fan sportów motorowych każdego rodzaju - w szczególności Formuły 1, poprzez wyścigi motocyklowe, rajdy samochodowe, a na żużlu kończąc. Na portalu MOTOGP.PL pisze regularnie od 2009 roku.

komentarzy 9

 1. Rossi na motocyklu Zarco…nie mam wątpliwości kto byłby szybszy :)

 2. Warunki pogodowe niemal identyczne:
  Zarco w tym roku w Q2: 1’30.246
  Rossi w 2016: 1’30.128
  Lorenzo w 2016: 1’29.401

 3. To oni nie mają jeszcze pomysłu jak poprawić motocykl na sezon 2018….??
  Yamaha. …:-/

 4. Czy fabryka Yamaha nie ma motocykli w zeszłorocznej specyfikacji, jednego lub kilka z zeszłego roku? Musza się prosić zespołów prywatnych? Pytam poważnie bo nigdy nie zagłębiałem się w to co robią z egzemplarzami z poprzednich sezonów? Rozumiem że „składowanie” ze wszystkich lat różnych modeli nie ma sensu, ale z roku na rok czy nawet z dwóch wstecz to dla fabryki chyba nie jest jakiś gigantyczny kłopot, a i dobra baza do rozwoju, porównań itp. Bo chyba ich nie niszczą?

 5. Ludzie panikują z tą Yamahą jakby przez 20 lat z rzędu zdobywała mistrzostwo, a teraz nagle dojechała ostatnia. Wyrzucić wszystkich z kierownictwa bo się nie znają i na przyszły rok przywrócić model z 2005 albo 2008 (z nowymi silnikami) bo wtedy wygrywali. Taką mam koncepcję.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie będzie opublikowany. Wymagane pola oznaczone są gwiazdką *

*

Niniejsza strona internetowa korzysta z plików cookie. Pozostając na tej stronie wyrażasz zgodę na korzystanie z plików cookie. Dowiedz się więcej w Polityce prywatności.
68 zapytań w 1,565 sek