Home / MotoGP / Rossi: Czułem się jak Cole Trickle w filmie

Rossi: Czułem się jak Cole Trickle w filmie

Valentino Rossi w wyścigu o Assen TT widzi szansę na odrobienie strat w klasyfikacji generalnej. Włoch zajął czwartą pozycję w kwalifikacjach, podczas gdy prowadzący Maverick Vinales był zaledwie 11. Także wyprzedzający Rossiego Dani Pedrosa znalazł się poza TOP10 – na 12. pozycji.

„Myślę, że w mistrzostwach znów się zamiesza. Maverick, który prowadzi, jest zaledwie 11 na starcie. Ale ma świetne tempo, zwłaszcza na suchym torze. Pedrosa także jest przede mną w klasyfikacji, a zajął dopiero 12. pozycję. Ale z drugiej strony wyprzedza mnie Zarco, a stoi na pole position i ma świetne tempo. Będzie ciekawie.” – powiedział Rossi przed wyścigiem w Holandii.

Kliknij, aby pominąć reklamy
Valentino Rossi miał jeden niebezpieczny moment w kwalifikacjach. Włoch podążał bezpośrednio za Samem Lowesem, kiedy motocykl Brytyjczyka uległ awarii i ostatnim tchnieniem wyrzucił z siebie ogromną chmurę białego dymu, w której na chwilę „zniknął” Rossi. Włochowi przypomniała się jedna sytuacja z kinowego ekranu.

„Przez moment czułem się jak Cole Trickle w filmie „Szybki jak błyskawica!” Widziałem tylko biały dym i nic więcej. To było przerażające, ale trwało tylko krótką chwilę. Potem nie było żadnych problemów.” – powiedział Rossi, odnosząc się do postaci kierowcy NASCAR, w którą wcielał się w 1990 roku Tom Cruise.

Przypomnijmy także, że team-partner Rossiego z Yamahy – Maverick Vinales otrzymał imię po innej postaci granej przez Toma Cruise’a – Pete’a „Mavericka” Mitchella z filmu Top Gun. Scenę, do której odnosił się Rossi, zobaczycie poniżej (w okolicach 1:20). Wyścigi NASCAR nie są Rossiemu obce – Włoch odbył kilka lat temu testy potężnego samochodu z silnikiem V8.

Kliknij, aby pominąć reklamy

AUTOR: Paweł Krupka

Fan sportów motorowych każdego rodzaju - w szczególności Formuły 1, poprzez wyścigi motocyklowe, rajdy samochodowe, a na żużlu kończąc. Na portalu MOTOGP.PL pisze regularnie od 2009 roku.

Dodaj komentarz

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*

Niniejsza strona internetowa korzysta z plików cookie. Pozostając na tej stronie wyrażasz zgodę na korzystanie z plików cookie. Dowiedz się więcej w Polityce prywatności.
106 zapytań w 1,557 sek