Home / MotoGP / Rossi kolejne dwa sezony w MotoGP!

Rossi kolejne dwa sezony w MotoGP!

valentino_rossi_wosp_1

The Doctor zaskakująco szybko przedłużył umowę na starty z Yamahą do 2018 roku. Rossi podczas zimowej przerwy często mówił, że chciałby przedłużyć kontrakt z Yamahą, ale musi sprawdzić czy dalej będzie w stanie jeździć w czołówce. Podobnie było w zeszłych sezonach, jednak teraz Rossi jest pierwszym zawodnikiem, który ogłosił przedłużenie umowy. 

Rossi dołączył do zespołu Yamahy w 2004 roku od razu wygrywając pierwszy wyścig. Łącznie ścigając się na M1-ce zdobył cztery tytuły mistrza świata. W 2011 i 2012 roku #46 był zawodnikiem Ducati. Boloński zespół nie potrafił jednak poprawić konkurencyjności motocykla co zaważyło na decyzji powrotu w szeregi Yamahy w sezonie 2013.

Ostatni mistrzowski sezon dla Włocha to sezon 2009. W zeszłym sezonie Rossi rozminął się z dziesiątym tytułem o pięć punktów i dużymi kontrowersjami.

Kliknij, aby pominąć reklamę

„Jestem bardzo szczęśliwy ogłaszając, że przedłużyłem kontrakt z Yamahą i będziemy kontynuowali naszą współpracę przez następne dwa lata. Jestem bardzo usatysfakcjonowany tą decyzją, ponieważ moim planem jest startowanie w motorsporcie tak długo jak będę konkurencyjny i będę znajdował w tym wiele radości.

Odkąd wróciłem do zespołu w 2013 roku, poczułem się ponownie jak w domu i to pokazały rezultaty. Mam wiele radości z pracy z moją ekipą i resztą zespołu. Ich wsparcie dla mnie nie ma ograniczeń. Czuję się bardzo zmotywowany do jazdy na mojej YZR-M1, aby osiągnąć najlepsze wyniki jakie są możliwie w tym roku i następnych dwóch sezonach.

Także chce powiedzieć „duże” dziękuje do moich fanów, którzy są zawsze za mną na każdym kroku tworząc wyścigi jeszcze bardziej szczególnymi.” – komentował Valentino Rossi.

Kliknij, aby pominąć reklamę

AUTOR: matix33

Studiuje, jeździ na motocyklach, ogląda MotoGP, jeździ na motocyklach.

komentarzy 7

 1. Zdjęcie profilowe Greg

  Jeśli Lorenzo odejdzie do Ducati , to kto według was zajmie w Yamasze jego miejsce ?

 2. Zdjęcie profilowe fallout84

  Według mnie nie ma takiej możliwości żeby Lorenzo przeszedł do Ducati. Ale gdyby, to uważam że Yamaha powinna postawić na Rinsa.

 3. Zdjęcie profilowe lukasso

  Lorenzo nigdzie nie idzie, i nie ma takiego zamiaru. On chce być z Yamahą, to raz; Ducati nie pasuje do jego stylu jazdy, to dwa :)

 4. No ja właśnie nie wiem, co Wy z tym Lorenzo, jakieś dojścia macie, że tak go w Ducati widzicie?

 5. Zdjęcie profilowe polerst

  Lorenzo zostanie w Yamasze moim zdaniem :)

Dodaj komentarz

Niniejsza strona internetowa korzysta z plików cookie. Pozostając na tej stronie wyrażasz zgodę na korzystanie z plików cookie. Dowiedz się więcej w Polityce prywatności.
78 zapytań w 1,031 sek
Zamknij
Zapraszamy na nasz Fanpage!