Home / MotoGP / Rossi: Mam nadzieję być konkurencyjnym

Rossi: Mam nadzieję być konkurencyjnym

Po ostatnim GP Katalonii ekipa fabrycznej Yamahy przeżywała trudne chwile. Z początkiem sezonu pojawiły się problemy w motocyklu Valentino Rossiego, wydawało się, że to Rossi nie może zaadaptować się na nową Yamahę, ponieważ Maverick Vinales był w stanie stawać na podium. Dopiero runda w Barcelonie pokazała z jakimi problemami borykają się kierowcy Yamahy. „The Doctor” przekroczył linię mety jako 8., a Maverick dojechał 10.

Zespół Movistar Yamaha odbył prywatne testy, ale także testował po wyścigu w poniedziałek. Dziewięciokrotny mistrz świata spróbował szeregu różnych rozwiązań oraz nowego podwozia, które miało być przyczyną słabych wyników. Weekend w Assen będzie okazją do sprawdzenia nowych elementów i ustawień.

Kliknij, aby pominąć reklamy

„Jestem szczęśliwy z przyjazdu do Assen, zwłaszcza po dwóch dniach testowania w Barcelonie po złym wyścigu. Podczas testów sprawdziliśmy kilka interesujących rozwiązań i teraz chcę spróbować je innym torze, aby zobaczyć, czy zmierzamy w dobrym kierunku.” – powiedział Rossi.

„Holandia jest zawsze świetnym weekendem, ponieważ tor w Assen jest bardzo fajny. Mam nadzieję być konkurencyjnym, ponieważ chciałbym, aby był to dobry wyścig.” – dodał Włoch. Valentino Rossi ostatni raz w tym sezonie stał na podium podczas GP Ameryk.

Źródło: www.motogp.com

Kliknij, aby pominąć reklamy

AUTOR: Paweł Krupka

Fan sportów motorowych każdego rodzaju - w szczególności Formuły 1, poprzez wyścigi motocyklowe, rajdy samochodowe, a na żużlu kończąc. Na portalu MOTOGP.PL pisze regularnie od 2009 roku.

komentarze 2

  1. A fani mają nadzieję na tytuł kiedyś :D

Dodaj komentarz

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*

Niniejsza strona internetowa korzysta z plików cookie. Pozostając na tej stronie wyrażasz zgodę na korzystanie z plików cookie. Dowiedz się więcej w Polityce prywatności.
78 zapytań w 1,137 sek