Home / MotoGP / Rossi o trzech możliwościach przed kolejnym sezonem

Rossi o trzech możliwościach przed kolejnym sezonem

Valentino Rossi podczas weekendu na Laguna Seca zdradził kilka swoich opinii na temat potencjalnych kroków przed kolejnym sezonem MotoGP. Ze słów Włocha można wywnioskować, że nie jest on już tak przychylny dalszej współpracy z zespołem Ducati, jakim wydawał się być kilka tygodni temu, choćby w trakcie weekendu na torze Mugello.


Wywiad z #46 niedługo po wyścigu przeprowadził portal MCN.com. Rossi jasno dał do zrozumienia, że dalsze odwlekanie decyzji nie służy żadnej ze stron, a dodatkowo utrudnia ruchy innym zawodnikom, bowiem to właśnie Valentino Rossi jest uważany w tym roku za tego, który może jeszcze uruchomić karuzelę transferową. Włoch przyznał, że pozostanie w Ducati byłoby ogromnym ryzykiem.

Motocyklistę Ducati zapytano także o to, jak czułby się, wracając do Yamahy, gdzie znowu zostałby „sparowany” z Jorge Lorenzo, który teraz wydaje się być zawodnikiem jeszcze lepszym niż w czasie wspólnych startów tej dwójki. Włoch przyznał, że obecnie patrzy na tę sytuację zupełnie inaczej: „Wtedy byłem zły na Yamahę. Po wszystkim, co dla nich zrobiłem, dostałem bardzo mocnego partnera zespołowego. Byłem wkurzony bardziej na Yamahę niż na niego. Teraz jest inaczej, a ja rozumiem, że zespół dokonał po prostu najlepszego dla siebie wyboru.”

Co ciekawe, Włoch otwarcie przyznał też o innej możliwości. Rossi zdradził, że ma kontakt z jedną ze stajni satelickich – niedawne pogłoski mówiły o tym, że może być to Honda Gresini, która na prototypowym motocyklu korzysta w tym roku z usług Alvaro Bautisty. Hiszpan nie ma jednak zbyt mocnego sezonu. „Tak, mam jeszcze trzecią opcję i ją rozważam, ale wolałbym pozostać przy fabrycznym motocyklu.” – uciął Valentino Rossi, który po kompletnie nieudanej rundzie o GP USA na Laguna Seca spadł aż na ósme miejsce w klasyfikacji generalnej, za swojego kolegę z Ducati, Nicky’ego Haydena.

AUTOR: sd

Fan sportów motorowych każdego rodzaju - w szczególności Formuły 1, poprzez wyścigi motocyklowe, rajdy samochodowe, a na żużlu kończąc. Na portalu MOTOSP.PL pisze regularnie od 2009 roku.

Dodaj komentarz

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*

Niniejsza strona internetowa korzysta z plików cookie. Pozostając na tej stronie wyrażasz zgodę na korzystanie z plików cookie. Dowiedz się więcej w Polityce prywatności.
18 zapytań w 0,723 sek