Home / MotoGP / Rossi: Podium to świetny sposób, aby uczcić mój trzysetny wyścig

Rossi: Podium to świetny sposób, aby uczcić mój trzysetny wyścig

Valentino Rossi ukończył swój trzysetny wyścig w najwyższej kategorii Motocyklowych Mistrzostw Świata na trzecim miejscu. Włoch, który przed wyścigiem oczekiwał walki o podium jest bardzo zadowolony z przebiegu wyścigu i jego rezultatu.

The Doctor prowadził od samego początku, przez większość wyścigu. Jednak w najważniejszym jego etapie trochę Rossiemu zabrakło, aby mógł włączyć się w walkę o zwycięstwo. #46 zajmuje czwartą pozycję i traci dwadzieścia sześć oczek w klasyfikacji generalnej do prowadzącego Dovizioso.

„Jestem szczęśliwy, ponieważ dla mnie był to dobry wyścig, po dobrym weekendzie. Dobrze wystartowałem i byłem w stanie dobrze jechać i dać z siebie maksimum w wyścigu. W ten weekend poprawiliśmy i zrozumieliśmy coś naprawdę ważnego. Na testach w Misano pracowaliśmy nad elektroniką przy przyspieszaniu, aby spróbować zaoszczędzić opony, nic wielkiego ale tu się udało.”

„Miałem dobre tempo i mogłem zostać z przodu stawki, przy dobrej jeździe. Martwiliśmy się, ponieważ mamy lekkie problemy w ostatnich okrążeniach, ale gdy pozostało pięć okrążeń do końca, myślałem, że mogę to zrobić. Jednak traciłem delikatnie za dużo i Dovi z Maverickiem wyprzedzili mnie. Było to trochę frustrujące, ponieważ nie byłem wystarczająco silny, aby walczyć o ich wyprzedzenie.”

Kliknij, aby pominąć reklamy

„Próbowałem wszystkiego, ale jestem szczęśliwy, ponieważ podium było moim celem i wszyscy przyjechaliśmy blisko siebie. Jazda motocyklem MotoGP na Silverstone, ze względu na pogodę jest naprawdę zabawna. To świetny sposób, aby uczcić mój trzysetny wyścig w najwyższej klasie, jadąc z przodu i walcząc o zwycięstwo. To nasz cel i chcę go kontynuować tak długo, jak będę walczył z najlepszymi zawodnikami.”

„Myślę, że ważniejszym niż presja Mistrzostw, jest to jak czujesz się na motocyklu, począwszy od piątku każdego weekendu. To coś wyjątkowego, ponieważ zazwyczaj walczysz z dwoma lub trzeba zawodnikami, a w tym roku jest nas pięciu. Widziałem, że Marquez już nie jedzie, to jest ważne w Mistrzostwach, ale to nic nie zmieniło w czasie wyścigu, ponieważ chciałem wygrać.”

„W każdym razie musisz dawać z siebie maksimum.  Jestem zawsze realistą, cieszę się, że tu jestem, dam z siebie wszystko, ale nie jestem wystarczająco silny na ostatnich okrążeniach, aby walczyć o Mistrzostwo, więc musimy nad tym pracować, aby poprawić ten problem.” – podsumował Rossi

Kliknij, aby pominąć reklamy

źródło: motogp.com

AUTOR: Dominik Zajączkowski

Miłośnik motorsportu. Zaczynając od czterech kółek i kartingu, zatrzymując się na pasji do wyścigów motocyklowych. Pomimo 24-lat na karku, serię MotoGP śledzę od początku XXI wieku. Na portalu MOTOGP.PL redaguję od roku 2015.

Dodaj komentarz

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*

Niniejsza strona internetowa korzysta z plików cookie. Pozostając na tej stronie wyrażasz zgodę na korzystanie z plików cookie. Dowiedz się więcej w Polityce prywatności.
50 zapytań w 1,175 sek