Home / MotoGP / Rossi ponownie testuje Ferrari

Rossi ponownie testuje Ferrari

Mistrz Świata klasy MotoGP Valentino Rossi po udziale w 2 dniowym teście w bolidzie Ferrari odświeżył spekulacje jakoby rozważał przejście do Formuły 1 w roku 2007. Włoch opuścił testy MotoGP w Walencji, aby poprowadzić bolid F2005 na torach Formuły 1 w Mistrz Świata klasy MotoGP Valentino Rossi po udziale w 2 dniowym teście w bolidzie Ferrari odświeżył spekulacje jakoby rozważał przejście do Formuły 1 w roku 2007. Włoch opuścił testy MotoGP w Walencji, aby poprowadzić bolid F2005 na torach Formuły 1 w Fioriano i Muggelo.

Ten test jednak nie załagodzi napięć pomiędzy Yamahą i koncernem, Gauloises którzy obecnie walczą o obecność Rossiego w następnym sezonie. Włoch domaga się Yamahy M1, która nie miałaby być sponsorowana przez koncern tytoniowy jak napisano kontrakcie. Miałoby mu to umożliwić częstsze testy w F1 w przyszłym sezonie.

Jednakże Gauloises także mają kontrakt z Yamahą, w którym mają przywilej wspierania dwóch fabrycznych maszyn, aż do końca 2006 roku i oczywiście chcą Rossiego, aby prowadził jedną z nich.

W międzyczasie Rossi kontynuował swoje własne plany testując Ferrari na torach m.in. w czwartek w Muggelo mając na uwadze możliwość startu w F1 w roku 2007.
“ Chciałem polepszyć swoja wiedze o bolidzie i chciałbym podziękować tamowi za udzieloną mi szansę, ” powiedział Rossi po przejechaniu 20 okrążeń

źródło: www.eurosport.com

AUTOR: Redakcja

Dodaj komentarz

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*

Niniejsza strona internetowa korzysta z plików cookie. Pozostając na tej stronie wyrażasz zgodę na korzystanie z plików cookie. Dowiedz się więcej w Polityce prywatności.
105 zapytań w 0,794 sek