Home / MotoGP / Rossi powalczy o zmniejszenie strat w generalce

Rossi powalczy o zmniejszenie strat w generalce

Valentino Rossi

GP Niemiec na Sachsenringu będzie dla Valentino Rossiego pierwszą okazją do pogoni za Markiem Marquezem i Jorge Lorenzo, którzy to wypracowali sobie nad Włochem pewną przewagę w klasyfikacji MotoGP. Jeśli Włoch chce jeszcze powalczyć o tytuł, nie może już sobie pozwolić na nieukończone wyścigi. W tym roku ma ich aż trzy. Oto co powiedział The Doctor przed rundą, którą rozpocznie z 42 punktami straty do Marqueza.

Kliknij, aby pominąć reklamy

„Naprawdę chcę już wrócić na tor. Przez ostatnich kilka dni odpoczywałem w domu, ale teraz chcę go opuścić i ścigać się na Sachsenringu. W Assen przez cały weekend świetnie nam się pracowało, byliśmy naprawdę szybcy, tak w mokrych jak i suchych warunkach, ale sam wyścig nie okazał się szczęśliwy.” – powiedział Rossi.

„Na Sachsenringu znów będziemy musieli świetnie popracować, tak jak to robiliśmy przez cały weekend w tym sezonie. Jesteśmy szybcy, a ja na motocyklu YZR-M1 oraz oponach Michelin czuję się komfortowo. Lubię ten tor i w niedzielę dam z siebie wszystko, by pojechać dobry wyścig.” – dodał Włoch.

Kliknij, aby pominąć reklamy

AUTOR: Paweł Krupka

Fan sportów motorowych każdego rodzaju - w szczególności Formuły 1, poprzez wyścigi motocyklowe, rajdy samochodowe, a na żużlu kończąc. Na portalu MOTOGP.PL pisze regularnie od 2009 roku.

komentarze 3

  1. Żeby się czasem nie zdziwił. Tor pod Hondę, dodatkowo mocniejszą na mokrym/przesychającycm.

  2. Nawet jak nie powalczy o podium to z taką kasiorą zawsze może powalczyć o te 2 dziewczynki z foto.

Dodaj komentarz

Niniejsza strona internetowa korzysta z plików cookie. Pozostając na tej stronie wyrażasz zgodę na korzystanie z plików cookie. Dowiedz się więcej w Polityce prywatności.
19 zapytań w 0,748 sek