Home / MotoGP / Rossi przed GP Czech: Ważne jest, aby być szybkim od pierwszej sesji

Rossi przed GP Czech: Ważne jest, aby być szybkim od pierwszej sesji

Valentino Rossi po pierwszej części sezonu z wynikiem 119 oczek zajmuje 4. pozycję w klasyfikacji generalnej. Do Marca Marqueza, lidera tabeli i jednocześnie zwycięzcy wyścigu na torze Sachsenring, Włoch traci zaledwie 10 punktów. Przed rozpoczynającym się w piątek GP Czech The Doctor zapowiedział, że wraz z zespołem będą ciężko pracować by walczyć o kolejne podium i punkty w klasyfikacji generalnej.

Automotodrom Brno to dla dziewięciokrotnego Mistrza Świata tor szczególny. W 1996 roku na czeskim obiekcie Rossi odniósł swoje pierwsze zwycięstwo w kategorii 125cc. W przeciągu kolejnych 20 lat #46 stawał na podium w Brnie 13 razy, w tym 6 razy na najwyższym stopniu. W ubiegłym roku zawodnik Movistar Yamahy zakończył wyścig w Czechach na drugiej pozycji.

Kliknij, aby pominąć reklamy

„Podczas tych wakacji wypoczywałem. Spędziłem dużo czasu z przyjaciółmi, ale wróciłem do treningu i przygotowywania się najszybciej jak to możliwe i czuję się dobrze. Trenowałem na siłowni i na motocyklu, ale teraz chcę wrócić na moją M1 i pracować z moim zespołem. Mistrzostwa są wciąż otwarte i musimy ciężko pracować, aby być zawsze na podium.” – powiedział Rossi.

„Brno jest torem, który naprawdę lubię, mam wiele dobrych wspomnień związanych z tym obiektem i mam nadzieję, że w tym tygodniu mogę przejechać kolejny fajny wyścig. Ważne jest, aby być szybkim od pierwszej sesji.” – dodał Włoski zawodnik.

Kliknij, aby pominąć reklamy

źródło: gpxtra.com

AUTOR: W.K.

Komentarze: 1

Dodaj komentarz

Niniejsza strona internetowa korzysta z plików cookie. Pozostając na tej stronie wyrażasz zgodę na korzystanie z plików cookie. Dowiedz się więcej w Polityce prywatności.
25 zapytań w 0,980 sek