Home / MotoGP / Rossi: Taki motocykl pasuje mi bardziej

Rossi: Taki motocykl pasuje mi bardziej

Valentino Rossi nie krył zadowolenia po ostatnich testach powyścigowych na torze Circuit de Barcelona-Catalunya. Włoch miał możliwość sprawdzenia innego podwozia. To, które stosowane było do tej pory, cały czas powodowało wiele problemów, które najbardziej ujawniły się podczas niedzielnego GP Katalonii. Zespół fabryczny Yamahy praktycznie nie istniał w wyścigu.

Rossi narzekał na nowy motocykl już od testów przedsezonowych, jednak mimo to ani na chwilę nie było realnego pomysłu, by wrócić do konstrukcji z 2016 roku. Takiej, na jakiej świetnie radzi sobie Johann Zarco z zespołu Tech 3.

Kliknij, aby pominąć reklamy

„Zawsze mam problem na tym motocyklu podczas skręcania i na wejściach w zakręty, nigdy nie czuję się w stu procentach komfortowo. Dzisiaj mieliśmy nieco inne podwozie, Yamaha zawsze wkłada wiele pracy w ten element i ten jest lepszy. Podoba mi się. Bardziej preferuję taki motocykl, jest łatwiejszy w opanowaniu i lepiej odpowiadający mojemu stylowi jazdy. Motocykl skręca nieco lepiej i mogę wchodzić w zakręty szybciej. Preferuję taką jazdę – mogę jechać precyzyjniej, a także czerpać z jazdy większą radość.” – powiedział po testach Rossi.

„Pewne problemy wciąż są obecne, jak nadmierne obciążanie tylnej opony, ale tak czy inaczej, na tym torze jest ono całkiem spore.” – dodał włoski zawodnik Yamahy.

Kliknij, aby pominąć reklamy

Źródło: motorsport.com

AUTOR: Paweł Krupka

Fan sportów motorowych każdego rodzaju - w szczególności Formuły 1, poprzez wyścigi motocyklowe, rajdy samochodowe, a na żużlu kończąc. Na portalu MOTOGP.PL pisze regularnie od 2009 roku.

komentarzy 7

  1. Trochę to przypomina sezon 2015 w wykonaniu Marqueza – problemy z nową ramą, potem powrót do starej i zaczynamy jechać lepiej. Czy podobnie będzie w przypadku VR46? Zobaczymy.

  2. Teraz jego tor, jak nie teraz to kiedy ? :)

Dodaj komentarz

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*

Niniejsza strona internetowa korzysta z plików cookie. Pozostając na tej stronie wyrażasz zgodę na korzystanie z plików cookie. Dowiedz się więcej w Polityce prywatności.
102 zapytań w 1,209 sek