Home / MotoGP / Rossi testuje nowe części. „Stary motocykl lepiej skręcał”

Rossi testuje nowe części. „Stary motocykl lepiej skręcał”

Valentino Rossi nie miał dobrego nastroju po wyścigu o GP Katalonii. Jedyny bardzo niewielki plus to to, że odrobił dosłownie dwa punkty do prowadzącego w klasyfikacji Mavericka Vinalesa. „Bardzo, bardzo mi smutno po tym weekendzie.” – mówił Włoch po hiszpańskiej rundzie, w której zajął zaledwie ósme miejsce. Ani przez moment nie liczył się w walce o najwyższe lokaty.

Poniedziałek to dzień oficjalnych testów MotoGP w Barcelonie, a dodatkowo Yamaha wzięła tam swój dodatkowy dzień na testy prywatne. Na torze pojawił się motocykl z nową ramą, która może być receptą na problemy z trakcją. Już kilka dni temu wykluczono możliwość powrotu do starego motocykla z 2016 roku.

„Dla mnie największym problemem jest to, że motocykl ma większą podsterowność i taki rozwój sprawy oznacza bardzo duże problemy dla tylnej opony. Ostatecznie, głównym problemem jest przyczepność tylnego koła, zwłaszcza w prawych zakrętach. Po 10 okrążeniach wyścigu miałem duże kłopoty i musiałem bardzo zwolnić. Próbowałem wszystkiego, ale niemożliwe było szybkie wychodzenie z zakrętów.” – powiedział po wyścigu Valentino Rossi.

Kliknij, aby pominąć reklamy

Włoch pokłada w testach dużą nadzieję: „Ale na tym motocyklu od pierwszego razu, gdy go wypróbowałem, mam wyraźne braki podczas skręcania. Zawsze cierpię z tego powodu – czasem bardziej, czasem mniej. W poniedziałek na testy mamy trochę rzeczy, które nie pochodzą co prawda z 2016 roku, ale być może coś poprawią.”

„Z mojego punktu widzenia, stary motocykl lepiej skręcał i mniej obciążał tylną oponę. Tutaj, tak jak i w Jerez, inni byli od nas szybsi.” – powiedział Rossi, mając na myśli debiutantów z zespołu Tech 3, którzy dysponują Yamahami z 2016 roku.”

W poniedziałkowych przejazdach Rossi uplasował się w połowie stawki, podczas gdy Maverick Vinales długo widniał na czele i ostatecznie zajął drugie miejsce. Rossi wypowiadał się po tym dniu dość zachowawczo: „To był dobry dzień testów, mieliśmy wiele ciekawych rzeczy do sprawdzenia od Yamahy. Myślę, że wiele dowiedzieliśmy się o motocyklu, i znaleźliśmy miejsca, gdzie możemy się poprawić. Odczucia były lepsze, nawet jeśli nie rozwiązaliśmy jeszcze wszystkich problemów. Jutro mamy kolejny dzień i nowe rzeczy do testowania. Będziemy zatem kontynuować pracę.” Kolejny wyścig MotoGP za niespełna dwa tygodnie w holenderskim Assen.

Kliknij, aby pominąć reklamy

Źródło: motorsport.com, motogp.com

Czy w GP Holandii w Assen Yamaha przełamie się po fatalnym wyścigu o GP Katalonii?

Zobacz wyniki

Loading ... Loading ...

AUTOR: Paweł Krupka

Fan sportów motorowych każdego rodzaju - w szczególności Formuły 1, poprzez wyścigi motocyklowe, rajdy samochodowe, a na żużlu kończąc. Na portalu MOTOGP.PL pisze regularnie od 2009 roku.

Dodaj komentarz

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*

Niniejsza strona internetowa korzysta z plików cookie. Pozostając na tej stronie wyrażasz zgodę na korzystanie z plików cookie. Dowiedz się więcej w Polityce prywatności.
108 zapytań w 1,350 sek