Home / MotoGP / Rossi testuje samochód DTM

Rossi testuje samochód DTM

Valentino Rossi pomimo zdobycia „zaledwie” wicemistrzostwa świata w kategorii MotoGP, zbytnio się nie przejmuje i już dziś testował Mercedesa AMG C-Klasy Fina Mika Hakkinena w specyfikacji 2006 DTM (Mistrzostwa Niemiec Samochodów Turystycznych). Valentino Rossi pomimo zdobycia „zaledwie” wicemistrzostwa świata w kategorii MotoGP, zbytnio się nie przejmuje i już dziś testował Mercedesa AMG C-Klasy Fina Mika Hakkinena w specyfikacji 2006 DTM (Mistrzostwa Niemiec Samochodów Turystycznych).
27-letni Włoch, 5-krotny motocyklowy mistrz świata i chyba największy fan wyścigów na czterech kółkach w stawce MotoGP, wystąpił na torze w Hockenheim.

„Testy sprawiły mi dużo frajdy,” powiedział szczęśliwy Valentino. „Mercedes to imponujący samochód i niewiele wolniejszy od bolidu F1. Na razie nie wiem jeszcze, czy w przyszłości będę kierowcą jakiegoś samochodu, ale dobrze jest wiedzieć, że nie odstaję za bardzo od najlepszych. Pragnę podziękować Mercedesowi za danie mi tej szansy.”,/i>

Spekulowano, iż Rossi w przyszłym roku miał się przenieść do Formuły 1, do teamu Ferrari. Jednak Włoch zdecydował o pozostaniu w wyścigach na dwóch „kółkach” razem z Yamahą.
Trwająca przerwa w sezonie MotoGP skłania wicemistrza do próbowania nowych rzeczy, a już niedługo zobaczymy go za kierownicą Subaru, który wystąpi w jednej z rund WRC, w Rajdzie Nowej Zelandii.

Źródło: www.dtm.de

AUTOR: Redakcja

Dodaj komentarz

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*

Niniejsza strona internetowa korzysta z plików cookie. Pozostając na tej stronie wyrażasz zgodę na korzystanie z plików cookie. Dowiedz się więcej w Polityce prywatności.
104 zapytań w 0,828 sek