Home / MotoGP / Rossi ujawnia przyczyny słabego wyniku w GP Hiszpanii

Rossi ujawnia przyczyny słabego wyniku w GP Hiszpanii

Valentino Rossi przyznał, że to błędy w ustawieniach do spółki z oponami Michelina złożyły się na fatalne tempo w końcówce GP Hiszpanii. Na lubianym przez siebie torze Jerez Włoch jechał o kilka sekund wolniej niż czołówka. Ostatecznie był dopiero dziesiąty, ale wyniki złożyły się tak, że pozostał liderem klasyfikacji generalnej MotoGP.

„To był bardzo trudny weekend i bardzo trudny wyścig dla nas. Oczekiwaliśmy, że będziemy mocniejsi, bardziej konkurencyjni, zwłaszcza jeśli spojrzy się na wyniki w Jerez z poprzednich lat. Mieliśmy problemy z szybkością podczas przyspieszania. To był główny problem przez cały weekend.” – powiedział Valentino Rossi.

„A na koniec, na ostatnich sześciu czy siedmiu okrążeniach, zwłaszcza w lewych zakrętach, miałem silne wibracje i musiałem jechać wolniej o trzy sekundy na okrążeniu. To szczęście, że udało mi się dojechać do mety.” – dodał Rossi. Na zbliżeniach w transmisji można było zobaczyć mocne wybrakowania opony.

Kliknij, aby pominąć reklamy

„Na wyścig spróbowaliśmy zmodyfikować balans, ponieważ obawialiśmy się o żywotność pośredniej mieszanki opon na tylnym kole. Dla nas niemożliwe byłoby skorzystanie z twardej opony. Staraliśmy się więc sprawić, by tylne koło ślizgało się jak najmniej, ale ostatecznie było jeszcze gorzej, bo przez to straciłem wyczucie przedniego koła. Potem wyścig był bardzo trudny i podczas hamowania, i podczas wejść w zakręty.” – skomentował zawodnik Yamahy.

„Zwykle na tym torze bardzo często się ślizgasz, tak było w poprzednich latach. Ale tym razem mieliśmy z tym większy problem. Teraz łatwo jest powiedzieć, że popełniliśmy błąd. Zaryzykowaliśmy, ale musieliśmy coś zrobić. Wydawało mi się, ze z tymi ustawieniami może pójść nieco lepiej. Musimy starać się mieć dobre wyścigi, a nie tylko lepsze (niż wcześniej).” – dodał.

„Niestety, tym razem nie zadziałało, bardzo zmagaliśmy się z motocyklem na tych oponach i ani na chwilę nie udało się znaleźć dobrej przyczepności.” – zakończył lider klasyfikacji.

Kliknij, aby pominąć reklamy

Źródło: motorsport.com

AUTOR: Paweł Krupka

Fan sportów motorowych każdego rodzaju - w szczególności Formuły 1, poprzez wyścigi motocyklowe, rajdy samochodowe, a na żużlu kończąc. Na portalu MOTOGP.PL pisze regularnie od 2009 roku.

komentarzy 10

  1. Przynajmniej jest szczery i samokrytyczny. Podoba mi sie to.

  2. Ciekawe czy pojawią się komentarze, że marudna maruda narzeka – od tych samych forumowiczów którzy ZAWSZE wytkną narzekanie Lorenzo?

  3. Najbardziej w jego wypowiedzi spodobało mi się zdanie „Zaryzykowaliśmy, ale musieliśmy coś zrobić.”
    Kto nie ryzykuje ten nie pije szampana :-))
    Jak już pisałam – shit happens – rozpaczą byłoby gdyby żadnych punktów nie dowiózł. A teraz cytując klasyka „alleluja i do przodu” !!! :-))))

Dodaj komentarz

Niniejsza strona internetowa korzysta z plików cookie. Pozostając na tej stronie wyrażasz zgodę na korzystanie z plików cookie. Dowiedz się więcej w Polityce prywatności.
43 zapytań w 0,917 sek