Home / MotoGP / Rossi: Uważam, że czołowa siódemka zawalczy o podium

Rossi: Uważam, że czołowa siódemka zawalczy o podium

Valentino Rossi uważa, że o podium w jutrzejszym wyścigu o GP Czech może powalczyć aż siedmiu zawodników. Aby jednak móc włączyć się do owej walki, istotny – według Włocha – jest start z pierwszego rzędu. Cel ten udało mu się osiągnąć, ponieważ w kwalifikacjach wywalczył drugie pole startowe.

Kwestia wyboru odpowiednich opon stoi dla Rossiego pod znakiem zapytania – wszystko bowiem będzie zależało od jutrzejszych warunków pogodowych. Możliwe, że nad torem w Brnie pojawią się opady deszczu. Zawodnik fabrycznego zespołu Yamahy ma nadzieję, że wyścig odbędzie się jednak na suchej nawierzchni, choć jednocześnie przypomina, że podczas FP1 prezentował całkiem dobre tempo na mokrej nawierzchni.

Kliknij, aby pominąć reklamy

„Ten weekend nie jest aż tak zły. Wczoraj czułem się bardzo swobodnie, dzisiaj poczyniliśmy pewne postępy, a pod koniec trzeciego treningu wolnego spostrzegłem, że jestem w stanie utrzymywać całkiem niezłą prędkość na oponach bardziej miękkich. Dlatego też w kwalifikacjach dążyłem do tego, by wywalczyć miejsce w pierwszym rzędzie. Kwalifikacje poszły pomyślnie!” – powiedział Włoch.

„Motocykl nie był najgorszy, a ostatnie okrążenie (kwalifikacyjne) było dobre. Start z frontowego rzędu jest ważny dla jutrzejszego wyścigu, ponieważ uważam, że czołowa siódemka jest w stanie zawalczyć o podium. Z tego też powodu start z pierwszego rzędu daje mi pewną przewagę. Kwestia doboru opon pozostaje otwarta i zależeć będzie od temperatury.” – dodał Rossi.

„Istotną kwestią będzie właściwa interpretacja jutrzejszych warunków – wygląda na to, że prognoza pogody nie jest zbyt korzystna, jednak mam nadzieję na wyścig w suchych warunkach, choć w FP1 na mokrej nawierzchni byłem całkiem dobry.” – zakończył kierowca fabrycznej Yamahy.

Kliknij, aby pominąć reklamy

Źródło: motogp.com

AUTOR: Marta Stachura

Dodaj komentarz

Niniejsza strona internetowa korzysta z plików cookie. Pozostając na tej stronie wyrażasz zgodę na korzystanie z plików cookie. Dowiedz się więcej w Polityce prywatności.
17 zapytań w 0,746 sek