Home / MotoGP / Rossi: Vinales prezentuje taki poziom jak Lorenzo

Rossi: Vinales prezentuje taki poziom jak Lorenzo

Vinales, Rossi

Valentino Rossi przed weekendem o GP Walencji przyznał, że jego zdaniem wymiana zawodników w zespole Yamahy niewiele oznacza dla niego samego. Maverick Vinales – zdaniem Włocha – może bardzo szybko stać się takim samym zawodnikiem, jak Jorge Lorenzo, którego zastępuje. #46 mówi, że jest to tylko kwestią czasu i doświadczenia.

Vinales po raz pierwszy wskoczy na Yamahę we wtorek, podczas oficjalnych testów posezonowych na torze w Walencji. Rossi z Vinalesem już kilkukrotnie współpracowali w tym roku w kwalifikacjach, pomagając sobie w uzyskiwaniu jak najlepszych pozycji, jadąc za sobą.

Kliknij, aby pominąć reklamy

Rossi uważa, że #25 prezentuje takie same umiejętności jak Lorenzo i posiadanie go po drugiej stronie garażu niewiele zmieni. „Vinales jest na tym samym poziomie, co Lorenzo – w tym sensie, że Jorge ma więcej zebranego doświadczenia, ale Maverick jest młodszy i może być tak samo szybki. Będzie bardzo ciekawie móc zobaczyć go w Yamahsze, a Jorge na Ducati.” – przyznał The Doctor.

„Mam dobre relacje z Vinalesem, więc mam nadzieję, że będziemy mogli je kontynuować – normalna relacja pomiędzy kolegami, z zachowaniem wzajemnego respektu. Ale jednocześnie, zawsze musisz zatrzymywać dla siebie pewne sekrety, ponieważ to właśnie on będzie moim pierwszym rywalem.” – dodał Włoch.

Źródło: motorsport.com

Kliknij, aby pominąć reklamy

Czy współpraca między Rossim i Vinalesem będzie się dobrze układać?

Zobacz wyniki

Loading ... Loading ...

AUTOR: Paweł Krupka

Fan sportów motorowych każdego rodzaju - w szczególności Formuły 1, poprzez wyścigi motocyklowe, rajdy samochodowe, a na żużlu kończąc. Na portalu MOTOGP.PL pisze regularnie od 2009 roku.

komentarzy 14

  1. Moim marzeniem bylo by zobaczyc Rossiego i Marqueza w jednym Teamie. Ciekawe jakby to bylo:))

  2. Może Marquez przyjąlby postawe Colina Edwordsa:) a na powaznie bylby ogień jakiego motogp jeszcze nie widziało:) dlatego chciałbym to zobaczyc

  3. VR+MV to będzie bardzo dobry team. Zobaczycie.
    A jak mi nie wierzycie zadzwońcie do wróża Macieja ( 10,22 zł/min) i otrzymacie potwierdzenie.

    A tak przy okazji – Rossi w każdym zespole byłby numerem 1.
    To jest ROSSI – do tej pory najsłynniejszy, najbardziej utytułowany zawodnik motocyklowy XXI wieku. Do końca wieku może się to jeszcze oczywiście zmienić ale na tę chwilę tak właśnie jest i dlatego jest numerem 1 – co mnie oczywiście, zwykłą polską babę , miłośniczkę wyścigów – bardzo cieszy :-)))

  4. Spore prawdopodobienstwo, ze pobije Rossiego. Dlatego Vale nie kończy kariery (jako jeden z powodow) Marquez jest dla niego najwieszką motywacją. Gdyby Rossiemu udało sie zdobyc chociaz 1 tytuł za czasów MM to Marquez jest w plecy tak jakby dwa tytuły jezli chce pobic Rossiego

Dodaj komentarz

Niniejsza strona internetowa korzysta z plików cookie. Pozostając na tej stronie wyrażasz zgodę na korzystanie z plików cookie. Dowiedz się więcej w Polityce prywatności.
42 zapytań w 1,162 sek