Home / MotoGP / Rossi wyzywa Alonso

Rossi wyzywa Alonso

Mistrz Świata MotoGP Valentino Rossi rzucił wyzwanie mistrzowi F1 Fernando Alonso. Włoch chce zmierzyć się z Hiszpanem w wyścigu jeden na jeden. 24-letni kierowca Renault powiedział miesiąc temu, że wcale nie jest zac

Mistrz Świata MotoGP Valentino Rossi rzucił wyzwanie mistrzowi F1 Fernando Alonso. Włoch chce zmierzyć się z Hiszpanem w wyścigu jeden na jeden. 24-letni kierowca Renault powiedział miesiąc temu, że wcale nie jest zachwycony debiutem Rossiego w Formule 1. Stwierdził, że nie będzie mu łatwo przesiąść się z dwóch na cztery kółka.

„Może zdarzyć się, ze dojedzie do mety na piątym miejscu lub nawet uda mu się wskoczyć na podium, ale zrobię to samo na motocyklu. Wystarczy, że trochę potrenuję”. Powiedział Alonso na konferencji prasowej.

Słowa wypowiedziane przez Hiszpana rozjuszyły Rossiego. W brytyjskim tygodniku ”Motorcycle News” wydrukowano komentarz, że Valentino chce przetestować umiejętności Alonso.

„Rozumiem, że jeśli Alonso trochę poćwiczy, to jest w stanie razem ze mną lądować na podium w każdym wyścigu MotoGP” — powiedział Włoch. ”Proponuję, żeby każdy z nas przejechał bolidem Formuły 1, rajdowym samochodem WRC i motocyklem MotoGP. Czasy, jakie otrzymamy, zsumujemy i zobaczymy kto jest lepszy”.
Rossi, pięciokrotny mistrz świata w „klasie królewskiej”, już nieraz testował bolid Ferrari. Podczas przedsezonowych testów F1 na torze w Walencji Włoch wyjechał na tor z innymi zawodnikami. Charyzmatyczny „Doktor” brał również udział w kilku rajdach samochodowych.

Siedmiokrotny mistrz świata Formuły 1, Michael Schumacher, wyraził opinię, że najbogatszy sportowiec Włoch jest gotowy do startów w F1.

Reuters
zdjęcia: www.crash.net

AUTOR: Redakcja

Dodaj komentarz

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*

Niniejsza strona internetowa korzysta z plików cookie. Pozostając na tej stronie wyrażasz zgodę na korzystanie z plików cookie. Dowiedz się więcej w Polityce prywatności.
20 zapytań w 1,202 sek