Home / MotoGP / Runda w Austin oficjalnie potwierdzona

Runda w Austin oficjalnie potwierdzona

Już na pewno w przyszłym sezonie odbędą się zaplanowane wszystkie trzy amerykańskie rundy MotoGP. Jako ostatni na potwierdzenie czekał wyścig na nowo powstającym obiekcie Circuit of the Americas. Znalazł się on w kalendarzu w pierwszej fazie sezonu 2013 – a dokładnie w dniach 19-21 kwietnia.

Tor położony jest w Austin w stanie Teksas i jest to trzeci obiekt (po Indianapolis i Laguna Seca), który przyjmie u siebie MotoGP. Choć kontrakt został podpisany już wcześniej, toru w Austin (podobnie jak i rundy w Argentynie) zabrakło w prowizorycznej wersji kalendarza. Circuit of the Americas już w tym sezonie będzie u siebie gościć Formułę 1. Przypomnijmy, że z właścicielami toru w Austin skonfliktowany jest mistrz świata z 1993 roku – Kevin Schwantz, który pierwotnie miał zająć się promocją rundy MotoGP. Sprawa trafiła na drogę sądową.

AUTOR: sd

Fan sportów motorowych każdego rodzaju - w szczególności Formuły 1, poprzez wyścigi motocyklowe, rajdy samochodowe, a na żużlu kończąc. Na portalu MOTOSP.PL pisze regularnie od 2009 roku.

Komentarze: 1

  1. Fajnie, że nowy tor, ale ja bym wolał więcej państw np. Indie, Moskwa itp, zamiast kilku rund w tym samym kraju. Szkoda mi Estoril.

Dodaj komentarz

Niniejsza strona internetowa korzysta z plików cookie. Pozostając na tej stronie wyrażasz zgodę na korzystanie z plików cookie. Dowiedz się więcej w Polityce prywatności.
103 zapytań w 0,813 sek