Home / Inne / Rusza proces ws. śmierci Haydena. Rodzina chce 6 mln euro

Rusza proces ws. śmierci Haydena. Rodzina chce 6 mln euro

Już 10 października rozpocznie się proces przeciwko kierowcy, który śmiertelnie potrącił we Włoszech jadącego na rowerze Nicky’ego Haydena, mistrza świata MotoGP z 2006 roku. Amerykanin zmarł w szpitalu 22 maja ubiegłego roku, w wieku 35 lat.

Sprawa zostanie rozpatrzona 10 października. „Kentucky Kid” trenował na rowerze. Wyjeżdżając z drogi podporządkowanej nie zatrzymał się na znaku STOP, po czym został potrącony przez jadącego drogą główną z nadmierną szybkością kierowcę samochodu peugeot.

Kliknij, aby pominąć reklamy

Rodzina Nicky’ego Haydena żąda od kierowcy najwyższego w tym przypadku odszkodowania jakie przewiduje prawo – 6 mln euro. Według prawników rodziny Haydena, powodem tego, że wypadku nie udało się uniknąć, była nadmierna prędkość. W momencie zderzenia wynosiła ona 72,8km/h, na ograniczeniu do 50km/h.

Obrona kierowcy spróbuje przedstawić dowody na to, że nawet, gdyby ten jechał z dozwoloną prędkością, to nie udałoby się zapobiec zderzeniu, bowiem Hayden nie zastosował się do znaku.

Źródło: morebikes.co.uk

Kliknij, aby pominąć reklamy

AUTOR: Paweł Krupka

Fan sportów motorowych każdego rodzaju - w szczególności Formuły 1, poprzez wyścigi motocyklowe, rajdy samochodowe, a na żużlu kończąc. Na portalu MOTOGP.PL pisze regularnie od 2009 roku.

komentarzy 7

  1. Mogliby sobie odpuścić z tym procesem. Nicky tylko w grobie się przewraca.

  2. Skad zwykly smiertelnik ma wziac taka kase? Tym bardziej ze to byla raczej wina nicky’ego moim zdaniem

Dodaj komentarz

Niniejsza strona internetowa korzysta z plików cookie. Pozostając na tej stronie wyrażasz zgodę na korzystanie z plików cookie. Dowiedz się więcej w Polityce prywatności.
68 zapytań w 0,971 sek