Home / MotoGP / Silverstone pozostanie organizatorem GP Wielkiej Brytanii

Silverstone pozostanie organizatorem GP Wielkiej Brytanii

Tor Silverstone pozostanie w kalendarzu przez trzy kolejne sezony, kończąc spekulacje o możliwym powrocie obiektu Donington Park. Silverstone gościło Motocyklowe Mistrzostwa Świata już od 1977, ale potem, w 1987 roku GP Wielkiej Brytanii organizowało Donington Park.

Poprawione Silverstone wróciło w 2010 roku, jednak potem powstały plany budowy Circuit of Wales. Projekt po kilku latach ostatecznie upadł i Silverstone awaryjnie organizowało wszystkie kolejne wyścigi, jednak taki stan miał utrzymać się krótko.

Kliknij, aby pominąć reklamy

Donington Park w końcu miało otrzymać kontrakt od sezonu 2018, ale zamiast tego, przy okazji GP Wielkiej Brytanii podpisano przedłużenie umowy z Silverstone na trzy kolejne lata. Wyścigi na tym torze będą odbywać się przynajmniej do 2020 roku.

Kliknij, aby pominąć reklamy

AUTOR: Paweł Krupka

Fan sportów motorowych każdego rodzaju - w szczególności Formuły 1, poprzez wyścigi motocyklowe, rajdy samochodowe, a na żużlu kończąc. Na portalu MOTOGP.PL pisze regularnie od 2009 roku.

komentarze 3

  1. Osobiście to nie za bardzo lubię ten tor i najgorsze jest to że ostatnio prawie zawsze są tam mokre albo przesychające wyścigi a takich wyścigów nie cierpię :-(((

  2. Szkoda, że ploteczki o Donington się nie sprawdziły.

  3. Szkoda, też chciałem Donington, szczególnie ostatnia sekcja jest bardzo emocjonująca :)

Dodaj komentarz

Twój adres email nie będzie opublikowany. Wymagane pola oznaczone są gwiazdką *

*

Niniejsza strona internetowa korzysta z plików cookie. Pozostając na tej stronie wyrażasz zgodę na korzystanie z plików cookie. Dowiedz się więcej w Polityce prywatności.
20 zapytań w 0,940 sek