Home / MotoGP / Spotkanie „wielkiej piątki” Ducati w Bolonii

Spotkanie „wielkiej piątki” Ducati w Bolonii

Przygotowania do sezonów MotoGP i WSBK nabierają coraz większego tempa. Do rozpoczęcia zostało już tylko kilka tygodni. Tymczasem najlepsi kierowcy Ducati Corse zebrali się w głównej siedzibie bolońskiego koncernu motocyklo

Przygotowania do sezonów MotoGP i WSBK nabierają coraz większego tempa. Do rozpoczęcia zostało już tylko kilka tygodni. Tymczasem najlepsi kierowcy Ducati Corse zebrali się w głównej siedzibie bolońskiego koncernu motocyklowego aby spotkać się ze swoimi fanami i poszaleć z nimi…………………….. w dyskotece.

W zeszły czwartek Loris Capirossi (MotoGP), Sete Gibernau (MotoGP), Troy Bayliss (WSBK), Lorenzo Lanzi (WSBK) i Vittoriano Guareschi (kierowca testowy) spotkali się z pracownikami Ducati. Gwiazdy podpisywały autografy, pozowały do zdjęć i życzono im jak najlepiej na nadchodzący sezon.

Troy Bayliss, po roku jazdy w barwach Camel Honda MotoGP, powrócił do łask Ducati i będzie reprezentował włoską fabrykę w klasie Superbike. Czasy jakie Australijczyk uzyskał podczas ostatnich testów na torze w Walencji i Katarze dobitnie pokazują, że mistrz świata z sezonu 2001 nadal pamięta jak jeździ się na dwucylindrowym Ducati Superbike.

Kierowcą wspierającym Baylissa w jego walce w WSBK będzie młody i utalentowany Lorenzo Lanzi. Jest to pierwszy Włoch, który od czasów Pierfrancesco Chili w roku 1998, zagościł w oficjalnym zespole Ducati World Superbike.

Po trzech sezonach we włoskim zespole to Loris Capirossi czuje się najbardziej jak w domu. Weteran ‘Ducati’ pomimo tego zawsze jest wielce zaskoczony ciepłym przyjęciem włoskich pracowników fabryki Borgo Panigale.

Po spotkaniu z pracownikami Ducati „wielka piątka” zagościła na imprezie ‘Rosso di Sera’. Doroczne party organizowane jest przez Boloński Klub Właścicieli Ducati w jednym z najbardziej znanych lokalnych nightklubów. Kierowcy razem z 1600 fanami bawili się do białego rana.

Od wtorku Loris Capirossi i Sete Gibernau będą brać udział w ostatnim przedsezonowym teście organizowanym poza kontynentem europejskim. Test obędzie się na torze Sepang w dniach 14-16 lutego. Natomiast kierowcy klasy Superbike zakończyli już swoje zimowe przygotowywania i szykują się teraz do pierwszego w tym sezonie wyścigu, który odbędzie się w Katarze w sobotę 25 lutego.

Ducati Corse

zdjęcie: www.motorcycleracingnews.net

AUTOR: Redakcja

Dodaj komentarz

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*

Niniejsza strona internetowa korzysta z plików cookie. Pozostając na tej stronie wyrażasz zgodę na korzystanie z plików cookie. Dowiedz się więcej w Polityce prywatności.
17 zapytań w 0,774 sek