Home / MotoGP / Stefan Bradl dostanie aż trzy dzikie karty od Hondy?

Stefan Bradl dostanie aż trzy dzikie karty od Hondy?

Jak informuje niemiecki Speedweek, Stefan Bradl powraca do Motocyklowych Mistrzostw Świata! Zawodnik, który obecnie pełni rolę testera Hondy, ma wystartować co najmniej w dwóch wyścigach grand prix: w Czechach i w San Marino. Każdy producent ma prawo wystawić trzeci motocykl w trzech rundach w trakcie sezonu. Honda na razie nie skorzystała z tego przywileju.

Spodziewano się, że Bradl może pojechać również w GP Niemiec, jednak dziką kartę trzeba zgłosić maksymalnie na 90 dni przed danym wyścigiem. Termin ten upłynął 16 kwietnia i nie pojawiła się żadna informacja ze strony Hondy.

Kliknij, aby pominąć reklamy

O ile GP Czech i GP San Marino to prawdopodobne rundy, niewykluczone, że Bradl pojedzie jeszcze w trzecim wyścigu. Może to być GP Aragonii lub GP Walencji, albo GP Japonii, o ile Honda nie wystawi wtedy zawodnika z tego kraju.

Kliknij, aby pominąć reklamy

AUTOR: Paweł Krupka

Fan sportów motorowych każdego rodzaju - w szczególności Formuły 1, poprzez wyścigi motocyklowe, rajdy samochodowe, a na żużlu kończąc. Na portalu MOTOGP.PL pisze regularnie od 2009 roku.

komentarze 3

  1. Świetna informacja, będę kibicował Bradlowi, mimo że jego występy pewnie będą bardziej nastawione na testowanie, niż faktycznie ściganie czasów od FP1.

    Wielka szkoda, że nie wystartuje w GP Niemiec – jak Dorna chce załatać dziurę po Folgerze? Tak to upychali Staringów czy di Meglio, co by Australia i Francja mieli swojego „faworyta”, a na Niemcy – gdzie mieliśmy dość głośne trybuny w 2013 gdy Bradl obejmował prowadzenie czy w 2017, gdy Folger śmigał jakby go popierdzieliło – nic Dorna nie wymyśliła? :D

  2. polerst Dorna Dorna ale to i tak konczy sie wszystko na sposorach i kasie tyle w temacie.

  3. Ani mnie to ziębi i ani grzeje – Bradl to zgrana karta. Pojeździ sobie trochę motorsem klasy MGP, udzieli kilka wywiadów i……………tyle.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie będzie opublikowany. Wymagane pola oznaczone są gwiazdką *

*

Niniejsza strona internetowa korzysta z plików cookie. Pozostając na tej stronie wyrażasz zgodę na korzystanie z plików cookie. Dowiedz się więcej w Polityce prywatności.
24 zapytań w 1,354 sek